Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Zespół Szkół Specjalnych nr 91 w Warszawie

bip facebook

Z ŻYCIA SZKOŁY

szkoła
ROK SZKOLNY 2017/2018
NOWY ADRES STRONY INTERNETOWEJ SZKOŁY

Z radością informujemy, że od 4 września 2017r. rusza nowa strona internetowa szkoły, na której będą zamieszczane informacje dotyczace jej działalności i wydarzeń w niej się odbywających. Tym samym, pod obcnym adresem, nie będą aktualizowane żadne informacje.

Zapraszamy do odwiedzenia nowej strony. :-)

sps240.edu.pl
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/18
W poniedziałek (4 września 2017r.) o godz. 9.00 odbędzie się uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Spotkanie rozpocznie Pani Dyrektor na korytarzu I pietra, po czym uczniowie z wychowawcami udadzą się do wskaznych sal. Do zobaczenia.
ROK SZKOLNY 2016/2017
ZAPROSZENIE NA ZEBRANIE
W środę (17 maja 2017r.) o godz. 17.00 odbędzie się ostatnie w tym roku szkolnym zebranie z Rodzicami. Zostaną Państwo zapoznani z propozycjami ocen końcoworocznych oraz ewentulanymi zagrożeniami. Będzie również możliwość porozmawiania ze wszystkimi nauczycielami o warunkach zaliczenia lub poprawy ocen z poszczególnych przedmiotów.
O 16.30 w sali 43 odbędzie się spotkanie informacyjne dla Rodziców dzieci wyjeżdżających na zieloną szkołę w Puławach.
ZAKOŃCZENIE PROJEKTU SPORTOWEGO
26 kwietnia 2017 r. w hali sportowej OSIR przy ul. Siennickiej odbył się Integracyjny Turniej Piłki Siatkowej o puchar Burmistrza dzielnicy Praga-Południe,  będący częścią projektu "Siatkówka sportem narodowym" realizowanym w naszej szkole. 
Do udziału w rozgrywkach zostali zaproszeni uczniowie szkół, które rozgrywały mecze sparingowe w trakcie roku szkolnego: Gimnazjum nr 36 przy ulicy Polnej, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Jurkach, Zespół Szkół Specjalnych przy ulicy Karolkowej, Zespół Szkół Specjalnych przy ul. Bartniczej, Zespół Szkół Specjalnych przy ulicy Weterynaryjnej (gospodarze).
Po pasjonującej rywalizacji, przy dopingu kibiców, cheerleaderek oraz zespołu bębniarzy, wyłoniono zwycięskie drużyny. Ostateczna klasyfikacja przedstawiała się następująco: I miejsce ZSS 91 Weterynaryjna, II miejsce SOSW Jurki, III miejsce Gimnazjum nr 36 Polna, IV miejsce ZSS 101 Karolkowa, V miejsce ZSS 98 Bartnicza.
Drużyny otrzymały puchary, medale oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Burmistrza Dzielnicy Praga-Południe Pana Tomasza Kucharskiego (galeria zdjęć).
siatkówka   siatkówka

 

 

 

 

 

 

 
MARZEC MIESIĄCEM SZKOŁY

Rodziców chcących zapisać dziecko do naszej szkoły zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Przez cały marzec istnieje możliwość zwiedzania szkoły, rozmów ze specjalistami i uczestniczenia w zajęciach (po uzgodnieniu). Zapraszamy w dniach 1 - 31.03.2017 r. w godz. 9.00-16.00.
Zapraszamy także na "Dzień Otwarty", który odbędzie się 4 marca 2017r.  (sobota)  w godz.   9.00-14.00.

PROPOZYCJA WYJAZDU DO PUŁAW
W tym roku planujemy zorganizować tygodniowy wyjazd do Puław w terminie 29.05.2017r.-04.06.2017r. Na zieloną szkołę możemy zabrać maksymalnie 12 uczniów - rocznik 2003 i starsi. Ze względu na specyfikę wyjazdu muszą to być dzieci samodzielne, zdyscyplinowane, bez poważnych problemów zdrowotnych.
Krótka charakterystyka wyjazdu:
- przejazdy komunikacją miejską lub busami,
- codzienne, kilkugodzinne wycieczki m.in. zwiedzanie Lublina, Nałęczowa i Kaziemierza Dolnego,
- samodzielne robienie zakupów i przygotowywanie śniadań,
- noclegi w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Puławach,
- popołudniowe zajęcia lekcyjne.
Więcej szczegółów znajdą Państwo tutaj.
Puławy  
RZUCANKA SIATKARSKA

Podczas gdy uczniowie gimnazjum, szlifują swoje umiejętności siatkarskie w na treningach, meczach sparingowych z innymi szkołami oraz kadrą nauczycielską, ich młodsi koledzy ze szkoły podstawowej doskonalą się w rzucance siatkarskiej.
30 marca 2017 r. mieli okazję sprawdzić swoją formę podczas Wołomińskiego Turnieju Rzucanki Siatkarskiej dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej.
W turnieju wzięło udział 6 drużyn:  z Wołomina, Otwocka, Grodziska Mazowieckiego, Warszawy z ul. Elektoralnej, Warszawy z ul. Karolkowej oraz nasza „Weterynaryjna”.
Dzięki wspaniałej grze  drużyny w składzie: Magdalena F., Zuzanna D., Natalia G., Piotrek G., Mikołaj P. oraz Kamil T. udało się nam wywalczyć III miejsce i powrócić do szkoły z pucharem i medalami.

rzucanka   rzucanka

 

 

 

 

 

 

 
PO WARSZAWIE ŚLADAMI BOHATERÓW

W pochmurny, marcowy dzień (30.03.2017r.) uczniowie klasy II, III i IIIA gimnazjum wybrali się na spacer po Warszawie. Spacer dość nietypowy, bo śladami bohaterów książki „Kamienie na Szaniec”. Swoją wędrówkę rozpoczęli pod LO im. Stefana Batorego, gdzie uczyli się Alek, Zośka i Rudy. Następnie zwiedzili Mauzoleum Walki i Męczeństwa przy Alei Szucha. Straszne miejsce, które pamięta bestialskie metody śledcze hitlerowców z czasów II wojny światowej, gdzie przesłuchiwano i katowano m.in. Janka Bytnara „Rudego”. Następnie gimnazjaliści odwiedzili miejsca związane z działalnością Małego Sabotażu: Plac Unii Lubelskiej, gdzie w czasie wojny stał pomnik Lotnika, gmach Zachęty, pomnik Mikołaja Kopernika. Pod pomnikiem upamiętniającym akcję pod Arsenałem przy ulicy Długiej uczniowie wspominali bohaterski wyczyn harcerzy, którzy odbili z rąk gestapo Rudego i 20 innych więźniów Pawiaka. I właśnie więzienie na Pawiaku było ostatnim punktem naszej wycieczki (galeria zdjęć).

spacer   spacer

 

 

 

 

 

 

 
PTAKI NAD WISŁĄ
W ramach realizacji szkolnego projektu "Wisła królową rzek Polski", 28 marca 2017r. odbyła się wycieczka ornitologiczna, w której wzięli udział uczniowie klas II i IIIA gimnazjum oraz V szkoły podstawowej. Uczestnicy obserwowali ptaki pod okiem pani ornitolog. Wyposażeni w lornetki oraz lupę wypatrzyli około 20 gatunków ptaków zamieszkujących prawy brzeg Wisły (galeria zdjęć).
ptaki   ptaki

 

 

 

 

 

 

 

ADOPTUJEMY MISIE

Dnia 27 marca 2017 roku odwiedziła naszą szkołę Pani Beata Pisarska – Piesse z Wielkiej Brytanii, założycielka Fundacji „The Barbara Pisarska Trust”. Fundacja zajmuje się m. in.  przekazywaniem dzieciom pluszowych misiów. Do uczniów klasy I, II, III i Zespołu Terapeutycznego „C” trafiło siedemdziesiąt cudownych, wielkich misiów. Miśki, którym dzieci nadały imiona, zostały zaadoptowane przez dzieci. Teraz zadaniem uczniów jest dobrze się nimi opiekować. Radości, uśmiechom i zachwytom nie było końca. Dzieci zyskały nowych pluszowych przyjaciół, a misie swych wiernych opiekunów. Na kolejne spotkanie z Panią Beatą Pisarską-Piesse umówieni jesteśmy we wrześniu. Trafi do nas kolejna grupa misiów, poszukujących przyjaciół wśród uczniów naszej szkoły (galeria zdjęć).

misie   misie

 

 

 

 

 

 

 
WAŻNA HARCERSKA ROCZNICA

W niedzielę, 26 marca 2017 obchodziliśmy 74  rocznicę Akcji pod Arsenałem, podczas której oddział harcerzy odbił z rąk hitlerowców Rudego (Janka Bytnara), przewożonego więźniarką do więzienia na Pawiaku. W tym dniu czworo uczniów z naszej szkoły (Anita T., Ania T., Krzysiek B. i Tomek G.) razem z p. Olą Pajączkowską uczestniczyło w obchodach rocznicowych tego wydarzenia. Wszystko zaczęło się przy Placu Krasińskich, mszą świętą w Katedrze Polowej Wojska Polskiego. Później były uroczystości na Placu Józefa Piłsudskiego – odśpiewanie hymnu państwowego, wciągnięcie flagi na maszt, uroczysta zmiana warty przed Grobem Nieznanego Żołnierza, składanie kwiatów, przemówienia. Na koniec wszystkie harcerskie oddziały przemaszerowały pod pomnik upamiętniający akcję pod Arsenałem. Tu odbył się apel pamięci – odczytano nazwiska wszystkich uczestników tamtego wydarzenia, odśpiewano hymn Szarych Szeregów, delegacje złożyły kwiaty przed pomnikiem. To była dobrze spędzona niedziela (galeria zdjęć).

Arsenał   Arsenał

 

 

 

 

 

 

 
ZEBRANIE Z RODZICAMI
22 marca 2017r. o godz. 17.00 zapraszamy Rodziców i Opiekunów uczniów na spotkanie z wychowawcami oraz nauczycielami. Rodziców gimnazjalistów zainteresowanych wyjazdem na zieloną szkołę do Puław zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się w szkolnej stołówce o godz. 16.30.
WIOSNA, ACH TO TY

21 marca 2017 r. powitaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny imprezą pod hasłem „Wiosenne przebudzenie”. Budziliśmy wiosenne kwiaty, żaby, biedronki i bociany. Wybudziliśmy także z zimowego letargu kolorową widownię- rozgrzewką, do piosenki „Głowa, ramiona, kolana, pięty….”. Odbyły się konkursy sprawnościowe „W zdrowym ciele, zdrowy duch” oraz zawody „Mądrej głowy”. Przebojem wiosennego spotkania  był konkurs „Mam Talent”. Uczniowie przygotowali się do niego bardzo sumiennie – odbył się pokaz mody, były recytacje, tańce, występy wokalno-muzyczne, prezentowano prace plastyczne, skecze, umiejętności sportowe. Jury - Agnieszka Chylińska (pani Dyrektor), Małgorzata Foremniak (pani Wicedyrektor) oraz Agustin Egurrola (pan Robert) oceniało występy uczniów bardzo, bardzo wysoko.  Wszyscy bawiliśmy się znakomicie. Na zakończenie odbył się wiosenny mecz siatkówki pomiędzy nauczycielami a uczniami, który wygrali przedstawiciele grona pedagogicznego (galeria zdjęć).

wiosna   wiosna

 

 

 

 

 

 

 
MUZEUM EWOLUCJI

17 marca 2017r. uczniowie klasy II i III gimnazjum odwiedzili prehistoryczne gady zamknięte w PKiN. Eksponatów może nie jest za wiele, ale pani przewodnik przekazała wiele ciekawych informacji. Uczniowie dowiedzieli się m.in., że nowonarodzony dinozaur mieści się w dłoni, a po roku osiąga rozmiar dorosłego osobnika (galeria zdjęć).

ewolucja   ewolucja

 

 

 

 

 

 

 
HALÓWKA W GRODZISKU

15 marca 2017r. reprezentacja naszej szkoły w składzie: Patryk D., Damian F., Sylwia Z., Maciej L., Maciej J., Mateusz B., Diony Ch., Oktawian K., wzięła udział w Halowym Turnieju Piłki Nożnej w Grodzisku Mazowieckim. Podczas imprezy szkolna drużyna rozegrała cztery mecze, w których pokonała zespoły z Grodziska Mazowieckiego, Warszawy-ul. Długa, Brwinowa, Leszna  i ostatecznie zajęła I miejsce. Nasi zawodnicy wrócili zadowoleni z pucharem, dyplomem  i medalami. Brawo!

piłka   piłka

 

 

 

 

 

 

 
ZIMA W MIEŚCIE 2017

W dniach 13 – 24 lutego 2017r. na terenie naszej placówki, jak co roku odbywała się akcja Zima w Mieście. Uczestniczyło w niej 30 uczniów, którzy bezpłatnie korzystali z atrakcji ufundowanych przez Miasto Stołeczne Warszawa – były kręgle, kino, koncerty, zawody sportowe i konkursy plastyczne. Nowością były zajęcia w Klockowi, które wszystkim dzieciom, a zwłaszcza najmłodszym sprawiły wiele radości. O bezpieczeństwie w czasie zimowego wypoczynku i nie tylko, pouczyli uczestników policjanci oraz strażnicy miejscy podczas zajęć profilaktycznych. Nawet zima stanęła na wysokości zadania i pierwszy raz od kilku lat można było porzucać się śnieżkami (galeria zdjęć).

zima   zima

 

 

 

 

 

 

 
ROZTAŃCZONA KRAINA FANTAZJI

26 stycznia 2017r.odbył się w naszej szkole Bal Karnawałowy. Do bajecznej Krainy Fantazji przybyło wiele księżniczek, książąt, wróżek, czarodziejów z czarnymi kotami, Batmanów, Supermenów, przypłynęli nawet piraci z Karaibów.
Jak zwykle, o oprawę muzyczną zadbał pan Andrzej ze swoim pomocnikiem Adrianem.
W rytmie najnowszych przebojów wszyscy świetnie się bawili. Samorząd Szkolny przygotował wiele ciekawych konkursów i słodkich nagród.
Największą atrakcją tegorocznego balu był występ zespołu młodzieżowego z gimnazjum w Wesołej - „The Schoolers”. Słuchacze byli oczarowani ich występem (galeria zdjęć).

bal   bal

 

 

 

 

 

 

 
TRUNIEJ TENISA STOŁOWEGO W WOŁOMINIE

25 stycznia 2017 roku tenisiści z naszej szkoły mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności podczas II Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Starosty Powiatu Wołomińskiego, który rozegrany został w Zespole Szkół w Ostrówku.
Skład naszej reprezentacji:
chłopcy: Damian F., Marcel A., Kamil P., Maciej J., Mateusz B.
dziewczęta: Klaudia S., Magdalena P., Anita T., Sylwia Z.
Nasi zawodnicy rozegrali wiele meczy i uzyskali wspaniałe wyniki: Damian F. zajął I miejsce, Marcel A. III miejsce, Kamil P. IV miejsce.
Dziewczęta nie miały sobie równych i zajęły całe podium: Klaudia S. I miejsce, Magdalena P. II miejsce, Anita T. III miejsce.
Wszyscy zawodnicy godnie reprezentowali szkołę, grali zgodnie z zasadą „Fair play” i otrzymali pamiątkowe upominki oraz medale.

tenis   tenis    
TURNIEJ BOCCIA

W styczniu zaprosiliśmy do nas reprezentantów szkół specjalnych na Turniej Boccia o Puchar Burmistrza Dzielnicy Praga Południe, który po raz drugi ufundował nagrody: puchary, medale, drobne upominki dla drużyn.
24 stycznia 2017 w turnieju wzięło udział siedem placówek: Wołomin, Otwock, Ostrówek, Grodzisk Mazowiecki, Warszawa- Elektoralna 85, Warszawa- Elektoralna 63, Warszawa- Weterynaryjna. Rozgrywki przeprowadzone zostały w dwóch grupach. Naszą szkołę reprezentowali: Sylwia Z., Diony Ch., Magdalena Ł., Angelika S., Mateusz B. i Mateusz D. Po zaciętej rywalizacji i ogromnych emocjach nasza drużyna zajęła IV miejsce.

boccia   boccia

 

 

 

 

 

 

 
DZIEŃ BABCI I DZIADKA

W związku z nadchodzącym Dniem Babci i Dziaka, 20 stycznia 2017r. odbył się apel Małego Samorządu pod hasłem „Kartka dla Babci i Dziadka”. Uczniowie z zaangażowaniem odpowiadali na pytania „Jaka jest moja Babcia i Dziadek” oraz przygotowywali dla nich życzenia. Każda z klas prezentowała wykonane przez uczniów kartki bogate w kolorystykę i zastosowane techniki.

dziadkowie   dziadkowie

 

 

 

 

 

 

 
KARTKA DLA POWSTAŃCA

Filmy o tematyce powstańczej oraz wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego skłoniły uczniów klasy II gimnazjum do przygotowania kartek świątecznych dla Powstańców Warszawskich. Każdy uczeń przygotował kilka kartek z gotowych elementów. Prace nad tym projektem odbywały się na zajęciach technicznych, godzinie wychowawczej i informatyce, a efekty zaskoczyły samych uczniów. W sumie przygotowali oni 35 kartek, które w formie Świątecznej Poczty Polowej zostały przesłane do Muzeum Powstania Warszawskiego z prośbą o wręczenie powstańcom i kombatantom odwiedzającym placówkę w okresie przedświątecznym (galeria zdjęć).

pocztówka   pocztówka

 

 

 

 

 

 

 
TECHNICZNE ZABYTKI

Zgodnie z harmonogramem wycieczek w ramach projektu klasowego „Historia zamknięta w muzeach”  w grudniu uczniowie klasy II i III gimnazjum odwiedzili Muzeum Techniki w PKiN (02.12.2016r.). Przewodnik muzealny bardzo ciekawie opowiadał o wynalazkach, które miały decydujący wpływ na rozwój cywilizacji. Chłopców najbardziej zainteresowały pierwsze samochody i maszyny latające. Bardzo ciekawa była sala komputerowa, prezentująca rozwój tych urządzeń na przestrzeni dziesięcioleci. Na koniec uczniowie mogli zagrać w gry komputerowe z lat 80 i 90 (galeria zdjęć).

Muzeum Techniki   Muzeum Techniki

 

 

 

 

 

 

 
SPOTKANIE Z RODZICAMI
30 listopada (środa) o godz. 17.00 zapraszamy Rodziców i Opiekunów uczniów na spotkanie z wychowawcami oraz nauczycielami.
ANDRZEJKOWE WRÓŻBY

30 listopada 2016r. odbyła się w naszej szkole Dyskoteka Andrzejkowa zorganizowana przez Samorząd Szkolny. Podczas zabawy wiele radości dostarczyły dzieciom wróżby. Dzięki tajemniczym wróżkom uczniowie mogli sprawdzić co przyniesie im przyszłość, o czym marzą, jak będzie miała na imię ich sympatia. Przy dźwiękach świetnej muzyki przygotowanej przez DJ Andrzeja wszyscy rewelacyjnie się bawili (galeria zdjęć).

wróżby   wróżby

 

 

 

 

 

 

 
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada 2017r. w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Pluszowego Misia. W tym dniu wszystkie misie opuściły  swoje zaciszne pokoiki i przybyły wraz z uczniami do szkoły. Na korytarzach  zrobiło się kolorowo i „misiowo". Pluszowe maskotki towarzyszyły swoim opiekunom w czasie przerw i na lekcjach. W wyznaczonym terminie wszyscy spotkali się na szkolnym korytarzu, by zaprezentować swoje misie i wspólnie uczcić ich święto. Swoje przytulanki zaprezentowali także nauczyciele oraz rodzice, niektóre z nich mają już 50 lat. Przy piosence „Jadą, jadą misie, śmieją im się pysie…”  rozpoczęły się szkolne obchody tego uroczego święta. Pan Andrzej Jędrzejewski przygotował prezentacje pt.  „Misie dziko żyjące na różnych kontynentach” oraz „Najsłynniejsze misie dziecięcych bajek”. Były zabawy muzyczno-ruchowe, konkursy oraz test sprawnościowy Misia Puchatka (przeciąganie liny, czworakowanie po słoik miodku). Na zakończenie spotkania uczestnicy pozowali do wspólnego zdjęcia. Uśmiech i zadowolenie na twarzach dzieci - to najlepsze podsumowanie zorganizowanej imprezy (galeria zdjęć).

miś   miś

 

 

 

 

 

 

 
MŁODZI SPORTOWCY W AKCJI

W dniu 23 listopada 2016r. w Zespole Szkół Specjalnych przy ulicy Elektoralnej 12/14 odbył się turniej wiedzy i sprawności dla najmłodszych pod hasłem „W zdrowym ciele zdrowy duch” dla uczniów klas 1 – 3. Do zawodów przystąpiło osiem reprezentacji szkół specjalnych. Zawody odbyły się w dwóch etapach: pierwszy to cześć sprawnościowa i pokonanie toru przeszkód na czas, drugi etap to sprawdzenie wiedzy najmłodszych uczestników. W klasyfikacji końcowej najmłodsi reprezentanci naszej szkoły zdobyli pierwsze miejsce, a byli to: Wiktoria T., Wiktor Ł., Emilia K., Dominik i Dawid G. (galeria zdjęć)

sportowcy   sportowcy

 

 

 

 

 

 

 
II TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI W NASZEJ SZKOLE

W dniach od 21 do 25 listopada po raz drugi obchodziliśmy w naszej szkole „Tydzień Życzliwości”. Był on obchodzony pod hasłem „Gdy życzliwym będziesz, to przyjaciół wielu zdobędziesz”.

W poniedziałek uczniowie byli ubrani na żółto lub czerwono i dumnie nosili znaczki z uśmiechniętą buźką.
Wtorek był dniem aforyzmów. W różnych miejscach szkoły pojawiły się kolorowe kartki z sentencjami i aforyzmami o przyjaźni, uśmiechu i życzliwości. Z wielką przyjemnością uczniowie je czytali i poszukiwali tego najfajniejszego.
W środę  dzieci sadziły "Ogród Życzliwości". Na różnobarwnych kwiatach widniały życzliwe przesłania dla otaczającego świata.
W czwartek działała " Życzliwa  poczta” i „Uprzejma loteria”. „Życzliwy listonosz” roznosił listy, wierszyki, rymowanki napisane przez uczniów do kolegów, nauczycieli i pracowników szkoły. Uczestnicy loterii wykonywali miłe polecenia, które wylosowali.
W piątek cała szkoła rozjaśniła się różnymi barwami, gdyż wszyscy przyszli  ubrani na kolorowo. Na apelu podsumowującym odbyło się nadanie tytułu „Najżyczliwszy uczeń w szkole”, tytuł ten otrzymali: Piotr G. z kl.VI; Sylwia Z. z ZTE oraz Anita T. z kl. II gimnazjum.
Był to fajny tydzień, który wszyscy  zapamiętają. Uświadomił on, że warto być uprzejmym i miłym dla drugiego człowieka.

życzliwość  

OPOWIEŚCI ZIEMI

Dnia 16 listopada 2016 roku uczniowie Zespołów Terapeutycznych uczestniczyli w 11 Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Opowiadania. Zostaliśmy zaproszeni na przedstawienie „Opowieści Ziemi”, które zaprezentowała nam Pani Beata Frankowska. Wprowadziła nas w świat baśni z różnych stron świata – Kazachstanu, Bali, Ameryki Północnej. Wszystkie historie opowiadały o Ziemi, która jest naszą wspólną Matką, pokazując, że ekologia była i jest integralną częścią wielu tradycyjnych kultur. Opowieści przeplatane były muzyką odległych kultur, w wykonaniu Barta Pałygi. Wspólne śpiewanie etnicznych pieśni, możliwość poznania niezwykłych instrumentów było dla uczniów dodatkowym, ciekawym doświadczeniem.
Po przedstawieniu, każdy uczestnik otrzymał z rąk Pani Beaty Frankowskiej z Fundacji „Muszelka” przepiękną książkę pt. „Opowieści Ziemi”.
książka  
TOWARZYSKI TURNIEJ UNIHOKEJA

W dniu 16 listopada 2016r.  w Zespole Szkół Specjalnych im. Małego Powstańca przy ul. Bartniczej w Warszawie odbył się Towarzyski Turniej Unihokeja. W turnieju wzięło udział siedem drużyn, a mecze rozegrane zostały w dwóch grupach. Najlepsze drużyny przeszły do dalszej fazy rozgrywek. Naszą szkolę reprezentowali uczniowie. Patryk D., Damian F., Kamil P., Magda P.,  Tomek G., Anita T.
Po bardzo emocjonującym turnieju i zaciętej rywalizacji, nasza drużyna wywalczyła pierwsze miejsce.

unihokej   unihokej

 

 

 

 

 

 

 
AKCJA "PSIA GWIAZDKA"
jak co roku, na początku listopada, rozpoczynamy zbiórkę darów dla bezdomnych zwierząt ze schroniska "Na Paluchu". Czekamy na karmę, koce, ręczniki, zabawki, miski, środki do pielęgnacji - jednym słowem wszystko, co pozwoli zwierzakom przetrwać zimę. piesek    
WARSZTATY MUZYCZNE

W dniach 7, 9 i 14 listopada 2016r. odbywały się w naszej szkole warsztaty muzyczne zorganizowane dla uczniów przez Fundację „Muzyka jest dla wszystkich” w ramach grantu z Narodowego Centrum Kultury i Miasta Stołecznego Warszawy.
Warsztaty instrumentalne prowadzone były metodą Life Music przez Pana Adama Świtałę - muzyka i nauczyciela posiadającego doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą w Polsce i USA.
W trakcie zajęć dzieci poznawały instrumenty z różnych stron świata, na których mogły zagrać. Uczyły się słuchać siebie nawzajem, wykonywały ciekawe ćwiczenia, poszukując nowych dźwięków i odkrywając nieznane ich źródła, np. własne ciało, podłoga, kartka papieru. Na koniec, wraz z panem Adamem, stworzyły niepowtarzalny utwór muzyczny.

warsztaty   warsztaty

 

 

 

 

 

 

 

WAŻNA DATA DLA KAŻDEGO POLAKA

Chodzi oczywiście o 11 listopada i rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. W tym roku w klimat tego święta 10 listopada 2016r., wprowadzili nas uczniowie klasy V szkoły podstawowej i II gimnazjum prezentując spektakl słowno – muzyczny o tematyce patriotycznej. Oprócz wielu ważnych informacji historycznych cała społeczność mogła usłyszeć znane piosenki wojskowe (galeria zdjęć).

niepodległość   niepodległość

 

 

 

 

 

 

 
LEGENDA O WIŚLE - OD ŻRÓDEŁ DO MORZA

28 października 2016 r. środkiem korytarza pierwszego piętra, ku zdziwieniu uczniów szkoły podstawowej , popłynęła  ... Wisła! Przy schodach wyrosły Beskidy z zalesionym  szczytem Baraniej Góry, spod stóp której brały swój początek dwa strumienie: Czarna i Biała Wisełka. Następnie malowniczo się wijąc Wisła płynęła wśród pól, łąk i lasów, mijając wzgórze wawelskie z ukrytym pod nim smokiem, a swój bieg kończyła w Morzu Bałtyckim. Ta niezwykła sceneria była tłem, na którym uczniowie klasy piątej, wpierani przez wychowawczynię zaprezentowali „Legendę o Wiśle“ oraz wiersz Jana Brzechwy pt. „Kłótnia rzek“.
Przedstawienie to jest jednym z elementów realizowanego w szkole projektu „Wisła – królowa rzek polskich“.

Wisła   Wisła

 

 

 

 

 

 

 
PAMIĘTAMY O TYCH, CO ODESZLI

Z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości uczniowie klas ZTD, ZTE oraz 2A i 3A byli na wycieczce na placu marszałka Józefa Piłsudskiego i w Ogrodzie Saskim (26 i 28 października 2016r.). Zapalili znicze przy Grobie Nieznanego Żołnierza, obserwowali żołnierzy pełniących wartę i podziwiali ich wytrzymałość. Na koniec wycieczki spacerowali po parku pełnym jesiennych, kolorowych liści.
Część klas (4A, 5, 6, IIG, IIIG, IIIAG) podczas wycieczek na Wojskowe Powązki, uczciła pamięć poległych żołnierzy zapalając znicze na wojskowych mogiłach. Była to także okazja do wspomnienia osób zasłużonych dla Polski i Polaków (galeria zdjęć).

niepodległość   Powązki

 

 

 

 

 

 

 
WYBORY DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO

25 października 2016r. w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. Wzięło w nich udział 96 osób – uczniowie klas gimnazjalnych oraz IV – VI szkoły podstawowej, nauczyciele i pracownicy administracyjni. Wybory były bezpośrednie, tajne i powszechne. Nad przebiegiem wyborów czuwała komisja wyborcza w składzie: Natalia G., Kamil T., Jakub W., a zliczaniem głosów zajęła się komisja skrutacyjna – p. Anna Gacka, Conrad B., Antoni S. Po podliczeniu głosów w skład Samorządu Szkolnego w roku szkolnym 2016/2017 weszli:
Damian F. – 79 głosów
Anita T. – 77 głosów
Anna T. – 70 głosów
Adrian G. – 68 głosów
Magdalena F. – 55 głosów
Krzysztof B. – 50 głosów

wybory   wybory

 

 

 

 

 

 

 

NA MUZEALNYM SZLAKU

Kolejnym muzeum, które zwiedzili uczniowie kl. II i III gimnazjum w ramach projektu „Historia zamknięta w muzeach” było Muzeum Powstania Warszawskiego (24 października 2016r.). Po obejrzeniu filmów: Powstanie Warszawskie i Miasto 44 zupełnie inaczej patrzyło się na zgromadzone eksponaty, emocjonalnie podchodziło się do wydarzeń z tamtego okresu. Niesamowite było również przejście kanałami oraz odgłosy towarzyszące wystawie – wybuchy, serie z karabinów, nadlatujące bombowce. Każdemu uczestnikowi coś innego zapadło w pamięć, wszyscy stwierdzili, że było to najciekawsze z dotychczas zwiedzanych muzeów (galeria zdjęć).

powstanie44   powstanie44

 

 

 

 

 

 

 
ZEBRANIE Z RODZICAMI
19 października 2016r. (środa) o godzninie 17.00 odbędzie się zebranie z Rodzicami, na które serdecznie Państwa zapraszamy.

PORY ROKU, PORY DNIA

19 października 2016 r uczniowie klas ZTD i ZTE byli na bardzo ciekawej lekcji w Muzeum Narodowym. Wśród licznych zbiorów muzealnych wyszukiwali te, które przedstawiały świat w różnych porach roku. Przypatrując się wybranym obrazom uczniowie dowiedzieli się, jak namalować np. noc, czy też upał. Na koniec zajęć każdy miał możliwość stworzyć swoje własne dzieło.

muzeum   muzeum

 

 

 

 

 

 

 
WARSZTATY DLA GIMNAZJALISTÓW
W dniu 18 października 2016r. w szkole odbyły się warsztaty w ramach programu "Praskie Dni Kariery". Tematem zajęć była kominikacja: "Jak rozmawiać, żeby się dogadać". Zajęcia prowadziła P. Monika Wolińska, a wzięli w nich udział uczniowie klas gimnazjalnych. Uczestnicy poznawali sposoby właściwego prezentowania swoich poglądów, unikania sytuacji konfliktowych, zwracania uwagi na komunikację pozawerbalną. Dziękujemy Pani Monice za przeporowadzone warsztaty.
warsztaty   warsztaty

 

 

 

 

 

 

 
LEŚNE OPOWIEŚCI W POWSINIE

17 października 2016r. uczniowie klas IV – VI wyjechali do Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej  w Powsinie, gdzie uczestniczyli w zajęciach pt. „Zielono mi”. Dowiedzieli się, że Las Kabacki jest jednym z kilku dużych obszarów zieleni w Warszawie.  Z puzzli udało się ułożyć mapę stolicy z zaznaczonymi nazwami lasów miejskich i dużymi skupiskami zieleni. Uczniowie obejrzeli film przedstawiający mieszkańców tych lasów i ciekawostki o ich trybie życia. Podczas zabaw,  uczyli się rozpoznawać owoce i liście drzew tworzących warszawskie kompleksy leśne.

Powsin   Powsin

 

 

 

 

 

 

 
MOST NOBLISTKI
Siódmym mostem, po którym udało się przejść gimnazjalistom z klasy II i III, był najnowszy z warszawskich mostów, noszący imię Marii Skłodowskiej - Curie. Olbrzymia konstrukcja zrobila na uczniach ogromne wrażenie, do tego piękne widoki i porywisty wiatr nie pozwolą im zapomnieć tej wyprawy. Dzięki wyciecze (17 października 2016r.) uczniowie poznali kolejne dzielnice stolicy (Białołekę i Bielany) i nowe szlaki komunikacyjne. Ostatni na liście - Most Łazienkowski, gimnazjaliści przejdą po zakończonym remoncie (galeria zdjęć).
most   most

 

 

 

 

 

 

 
WITAJCIE PIERWSZAKI
14 października 2016r., w Dniu Edukacji Narodowej, do społeczności szkolnej zostali przyjęci najmłodsi uczniowie naszej szkoły z klasy I, IA i ZT "C". Część artystyczną witającą młodszych kolegów przygotowali uczniowie klasy III. Pierwszoklasiści zostali poddani próbie, a pokonując tor przeszkód udowodnili, że poradzą sobie w każdej szkolnej sytuacji. Pasowanie na ucznia, dokonane przez Panią Dyrektor, było wielkim przeżyciem dla najmłodszych dzieci.
Tego samego dnia uczniowie zespołu Flesz zaprezentowali taneczny upominek dla wszystkich pracowników szkoły z okazji ich święta. Tym razem wykonali układ taneczny do przeboju Michaela Jacksona - "Thriller". Na zakończenie tego dnia, po raz trzeci rozegrano mecz siatkówki uczniowie kontra nauczyciele. Po zaciętej walce 2:1 wygrali nauczyciele (galeria zdjęć).
pasowanie   pasowanie

 

 

 

 

 

 

 
KOLOROWA PODRÓŻ

7 października 2016r. uczniowie klas 2A i 3A wzięli udział w warsztatach plastycznych organizowanych przez Zachętę. Wszyscy uczestnicy świetnie się bawili obcując z malarstwem, rozwiązując zagadki na temat podróży i malując siebie w wirtualnym autobusie.

Zachęta   Zachęta

 

 

 

 

 

 

 

KONKURS MATEMATYCZNY

Z okazji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, który przypada 25 września, w naszej szkole odbył się I konkurs o tytuł „Mistrza Mnożenia”. 23 września 2016r. przeprowadzono pierwszy etap, w którym wzięło udział 36 uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Pozwolił on wyłonić 10 zawodników, którzy 28 września spotkali się w wielkim finale. W kategorii szkoły podstawowej Mistrzem Mnożenia został Kamil T. z kl. VI, a wśród gimnazjalistów mistrzem okazał się Conrad B. z kl. IIIA. Wszyscy finaliści otrzymali oceny celujące z matematyki.

mistrz  
CIEKAWE ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

W każdy piątek w naszej szkole odbywają się zajęcia karate dla  chętnych uczniów. Ćwiczenia prowadzą: sensei Zbyszek Wójcik i sensei Ania Koros. Zajęcia karate to nie tylko trening fizyczny, uczący obrony koniecznej, ale przede wszystkim usprawnianie całego ciała i zapobieganie wadom postawy.U dzieci poprawia się zwinność, gibkość i koordynacja ruchowa. Wszystkie ćwiczenia, a zwłaszcza rozciągające stosowane podczas treningu karate, są bardzo korzystne w profilaktyce i leczeniu skolioz. Dodatkowo karate uczy dyscypliny, szacunku oraz pokonywania własnych słabości.

karate   karate

 

 

 

 

 

 

 
ZAPRASZAMY NA ZEBRANIE
21 września 2016r. (środa) o godzinie 17.00 zapraszamy Rodziców i Opiekunów na pierwsze zebranie z Panią Dyrektor oraz Wychowawcami. Przedstawione zostaną na nim dokumenty związane z roczną pracą szkoły oraz klas. Będzie też możliwość uiszczenia podstawowych opłat:
- ubezpieczenie - 30zł
- materiały xero - 20zł
- Rada Rodziców - opłata dobrowolna
TURNIEJ W ZBIJAKA

W dniu 21 września 2016r. w Zespole Szkół Specjalnych im. Hipolita Szczerkowskiego w Grodzisku Mazowieckim odbył się turniej klas młodszych w zbijaka. Na zawody dotarło osiem drużyn. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Jan A., Kamil T., Rafał O., Maciej J., Sylwia Z., Mikołaj P., Roża N. Po zaciętej walce nasi zawodnicy ostatecznie zajęli piąte miejsce.

zbijak   zbijak

 

 

 

 

 

 

 
AKCJA "SPRZĄTANIE ŚWIATA"

16 września 2016r. uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję Sprzątanie Świata. Gimnazjaliści z kl. II i III wybrali się nad Wisłę, aby zaprowadzić tam trochę porządków. W ciągu 30min. uzbierali 3 duże worki śmieci i 16 reklamówek. Pracy starczyłoby na cały dzień, na szczęście oprócz naszej szkoły nad rzekę wybrała się młodzież z innych warszawskich placówek i wspólnymi siłami zaprowadzili tam względny porządek. Uczniowie z klas IV-VI szkoły podstawowej sprzątające tereny wzdłuż ulicy Podskarbińskiej też mieli ręce pełne roboty, a worki pełne śmieci.
Całą akcję poprzedził apel informacyjny przygotowany przez Koło Ekologiczne, podczas którego uczniowie przypomnieli sobie zasady segregowania śmieci. O zagrożeniach dla środowiska naturalnego przypomniała nam prezentacja multimedialna wzbogacona występem bębniarzy (galeria zdjęć).

Sprzatanie Świata   Sprzatanie Świata

 

 

 

 

 

 

 
MUZEALNA LEKCJA HISTORII

W związku z rocznicą wybuchu II wojny światowej, 15 września 2016r.  uczniowie z kl. II i III gimnazjum uczestniczyli w lekcji muzealnej w Muzeum Wojska Polskiego. Nie tylko poznali przebieg tamtych wydarzeń, ale przede wszystkim uzbrojenie polskiego żołnierza. Atrakcją zajęć były pokaz broni z możliwością jej potrzymania, przeładowania i oddania strzału, jak również przymierzenie munduru polskiego żołnierza. Na zakończenie bardzo ciekawych zajęć uczniowie zwiedzili wystawę muzealną, a na dziedzińcu wozy pancerne, czołgi i samoloty.
Do szkoły uczestnicy wycieczki wrócili piechotą, przez Most Poniatowskiego – kolejny na liście warszawskich mostów (galeria zdjęć).

MuzeumWP   most

 

 

 

 

 

 

 

TURNIEJ PIŁKARSKI

W dniu 14 września 2016r. w Zespole Szkół Specjalnych nr 99 przy ul. Różanej odbył się coroczny turniej piłki nożnej chłopców do lat 16. W turnieju wzięło udział sześć szkół reprezentujących rejon mazowiecki. Naszą szkołę reprezentowało sześciu zawodników: Damian F., Patryk D., Kamil P., Jan A., Tomasz G., Jurek P. Po wygraniu swojej grupy nasi zawodnicy trafili do finału gdzie wygrali cały turniej i zdobyli pierwsze miejsce.  Najlepsi uczestnicy zawodów zostali powołani do kadry Mazowsza na ogólnopolski turniej Piłki Nożnej chłopców do lat 16, który odbył się w Choszcznie w dniach 23.09 – 25.09. W kadrze znalazł się nasz uczeń Patryk D.

POZNAJEMY WARSZAWSKIE MOSTY

W tym roku szkolnym w ramach projektu „Wisła królową polskich rzek” uczniowie poznają warszawski odcinek Wisły, a w szczególności warszawskie mosty. 7 września 2016r. uczniowie klasy VI oraz II i III gimnazjum przeszli przez trzy mosty (Gdański, Śląsko-Dąbrowski oraz Świętokrzyski) pokonując około 7 km prawym i lewym brzegiem rzeki. Kolejna wyprawa na mosty odbyła się 8 września 2016r., tym razem uczestnicy wycieczki podziwiali widoki z Mostu Siekierkowskiego, a przy okazji zwiedzili Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży na Siekierkach. Niestety nie udało się wejść na Most Łazienkowski ze względu na prace remontowe. Również uczniowie klas ZTD i ZTE przespacerowali się Mostem Świętokrzyskim, odwiedzili Syrenkę Warszawską, a z plaży "Poniatówka" oglądali Most Poniatowskiego (galeria zdjęć).

mosty   mosty

 

 

 

 

 

 

 
WRACAMY DO SZKOŁY
Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/17 odbędzie się 1 września 2016r. (czwartek) o godzinie 9.00.
W piątek (2 września) zającia edukacyjne dla wszystkich uczniów będą w godzinach 8.00 - 12.15.
Zapewniamy zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w świetlicy szkolnej od 6.45 do 17.00.
ROK SZKOLNY 2015/2016
O OGRÓD DBAMY - NAGRODY ZBIERAMY

Nasza szkoła została jednym z laureatów 23. Konkursu ”Warszawa w kwiatach i zieleni”.   Na finałowej gali, która odbyła się 28 sierpnia w Teatrze Nowym, za dbanie i wygląd szkolnego ogrodu, otrzymaliśmy Nagrodę Zarządu Głównego Towarzystwa Przyjaciół Warszawy w kategorii „Budynki i tereny ogólnodostępne”.

ogród   ogród

 

 

 

 

 

 

 
KONIEC ROKU SZKOLNEGO 2015/16
23 czerwca 2016r. podczas uroczystego apelu pożegnaliśmy uczniów klas trzecich gimnazjum, którzy po wakacjach rozpoczną naukę w nowych szkołach. Dzień później, po przeglądzie prezentującym całoroczną pracę naszych artystów, wszyscy uczniowie otrzymali świadectwa. Najlepsi zostali nagrodzeni dyplomami i nagrodami rzeczowymi. W bieżącym roku szkolnym Nagrodą Dyrektora za wieloletnią pracę w Samorządzie Szkolnym, godne reprezentowanie szkoły w przeglądach artystycznych i wzorową postawę na terenie placówki, wyróżniona została Izy O kl. III gimnazjum (galeria zdjęć).
Wszyskim życzymy bezpiecznych i udanych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu.
koniec roku   koniec roku

 

 

 

 

 

 

 
TERAPIA W SIODLE

Przez cały rok szkolny zespół terapeutyczny ZTC uczestniczył w każdy wtorek w zajęciach hipoterapii w Fundacji Pociechom. Dzięki wspaniałemu usytuowaniu ośrodka Fundacji nad brzegiem Wisły, wśród łąk i drzew, dzieci mogły w środku miasta poczuć się częścią przyrody. Konie, czworonożni przyjaciele - Nowelka, Bączek i Rani, pomagały im rozwijać motorykę, niwelować napięcia, wzmacniać mięśnie, pogłębiać kontakt z otoczeniem, nabierać odwagi. Dzieci rozpoczynły zajęcia od zbiegów pielęgnacyjnych - czyszczenia konia, szczotkowania i czesania. Natomiast po zakończonej jeździe dziękowały im i nagradzały marchewką lub jabłkiem. Zajęcia w stadninie były dla uczniów ZT "C" wielką atrakcją (galeria zdjęć).

hipoterapia   hipoterapia

 

 

 

 

 

 

 
AKCJA "LATO W MIEŚCIE"
Drodzy Rodzice i Opiekunowie.
Informujemy, że tegoroczna akcja "Lato w mieście" nie odbędzie się z uwagi na remont parteru szkoły. Nie będzie również możliwe zorganizowanie jakakolwiek innej formy opieki nad dziećmi.
Proponujemy skorzystanie z ofert innych szkół specjalych oraz instytucji oświatowych (np. świetlic środowiskowych, bibliotek), które w tegoroczne wakacje będą uczestniczyły w akcji. Informacje o tych miejscach można znaleźć TUTAJ.
WYCIECZKA NA FARMĘ ILUZJI

Nie wszyscy mogli pojechać na zieloną szkołę do Łomży, ale dla wszystkich chętnych uczniów z klas IV-VI i gimnazjum została zorganizowana 15 czerwca 2016r. wycieczka na Farmę Iluzji w Trojanowie. W tym magicznym miejscu uczniowie zwiedzili Latającą Chatę Tajemnic i pokręcili się w Zakręconym Domku. Byli w Tunelu Zapomnienia i Labiryncie Luster oraz w Rezerwacie Dzikich Smoków. W tym niesamowitym, magicznym miejscu wszyscy świetnie się bawili, a każdy znalazł coś dla siebie (galeria zdjęć).

farma iluzji   farma iluzji

 

 

 

 

 

 

 
PAROSTATKIEM W PIĘKNY REJS…

W ramach szkolnego projektu „Wisła królową polskich rzek” chętni uczniowie ze szkoły wybrali się na rejs po Wiśle. W prawdzie statek nie był parowy i w zasadzie był to tramwaj wodny, ale to bez znaczenia, bo widoki były urocze. Na oba brzegi rzeki można było spojrzeć z zupełnie innej perspektywy (galeria zdjęć).

rejs   rejs

 

 

 

 

 

 

 

Z WIZYTĄ NA STADIONIE

W ramach klasowego projektu „Po Warszawie Śladami sławnych Polaków” uczniowie klasy II i III gimnazjum wybrali się do Muzeum Legii Warszawa oraz zwiedzili odnowiony stadion klubu. Na trybunach wysłuchali wielu ciekawych informacji o samym obiekcie oraz o drużynie. Mogli zwiedzić szatnie zawodników, salę konferencyjną, zasiąść na ławce rezerwowych. Wycieczką zachwyceni byli nie tylko chłopcy, również dziewczyny były pod wrażeniem miejsca i sportowych opowieści (galeria zdjęć).

Legia   Legia

 

 

 

 

 

 

 
MIĘDZYSZKOLNY DRUŻYNOWY TURNIEJ BOCCIA

8 czerwca 2016r. udziałem w turnieju boccia w Grodzisku Mazowieckim, uczniowie naszej szkoły zakończyli rywalizację sportową w tym roku szkolnym. Dwie drużyny: dziewcząt: Sylwia Z.,  Patrycja K., Aneta B. i chłopców: Diony M.,  Adam G. i Mateusz D. stanęły w szranki z zawodnikami z Leszna, Radomia, Grodziska i Warszawy. Drużyna dziewcząt zajęła V miejsce, a drużyna chłopców VIII miejsce. Obie drużyny nagrodzone zostały dyplomami i pucharami.

boccia   boccia

 

 

 

 

 

 

 
ZIELONA SZKOŁA W ŁOMŻY

W tym roku nie na południowy-zachód, lecz na północny-wschód Polski wybrała się na zieloną szkołę dwunastoosobowa grupa uczniów. Będąc w Łomży przez cały tydzień (30.05.2016r. - 05.06.2016r.) uczestnicy poznawali najciekawsze zakątki tego miasta i przepiękną przyrodę okolic. Zwiedzili Skansen w Nowogrodzie oraz Muzeum Przyrodnicze w Drozdowie,byli w Tykocinie i w wiosce bocianiej w Pentowie. W Łomży największą atrakcją był Park Wodny, a bardzo ciekawe warsztaty teatralne odbyły się w Teatrze Lalek i Aktora. Pływając gondolą po Narwi wszyscy wypatrywali bobrów i słuchali ciekawych opowieści przewoźnika. Na pewno wrócimy tu za jakiś czas z nową grupą zapalonych turystów (galeria zdjęć).

zielona szkoła   zielona szkoła

 

 

 

 

 

 

 

IV WIOSENNY BIEG OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

24 maja 2016r. siedmioosobowa reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w kolejnej edycji zawodów biegowych na stadionie Varsovii, której organizatorami są ZSS nr 105 oraz Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Nr 3.
Po uroczystym otwarciu imprezy i wspólnej tanecznej rozgrzewce, rozpoczęły się zmagania zawodników w 10 biegach na dystansie 400m. Chęci wygranej nie zabrakło nikomu, wszyscy biegli z zacięciem do ostatnich metrów, pokonując zmęczenie i swoje słabości.
W przerwach między kolejnymi biegami można było podziwiać magiczne pokazy iluzjonisty, zatańczyć zumbę oraz posłuchać muzyki.
Po ostatniej konkurencji (wyścig sztafet 4x400) odbyła się dekoracja i wręczenie nagród najlepszym zawodnikom. Były wśród nich nasze biegaczki: Anita T (I miejsce) i Ania T. (III miejsce) w kategorii dziewcząt z gimnazjum.
Wyniki pozostałych reprezentantów: Sylwia Z. (9 miejsce), Karolina P. (10 miejsce), Czarek Cz. (9 miejsce), Diony M. (11 miejsce), Maciek L. (15 miejsce).  Sztafeta w składzie Ania, Anita, Czarek, Diony – zajęła 5 miejsce.

wiosenny bieg   wiosenny bieg

 

 

 

 

 

 

 
DZIEŃ RODZINY

Dzień Rodziny w naszej szkole obchodzony był bardzo uroczyście. W dniu 24 maja 2016 r. najmłodsi uczniowie pod kierunkiem p. A. Rębacz przedstawili inscenizację „Kim będę, gdy dorosnę”, podczas której krótkich wierszach opowiedzieli swoje marzenia o przyszłym zawodzie. Oczywiście chłopcy pragnęli zostać strażakami, marynarzami, wojskowymi, podróżnikami, a dziewczynki nauczycielkami,   lekarzami, fryzjerkami. Najmłodsi zaśpiewali także dla zaproszonych gości piosenki w języku angielskim, które przygotowali pod kierunkiem p. M. Nowakowskiej. Na zakończenie Wiktoria i Adam zatańczyli rockendrolla, którego nauczyły ich p. A. Kruszyńska A. Arcichowska. Wspaniałe występy najmłodszych uczniów spotkały się z dużym uznaniem zarówno zaproszonych rodziców, opiekunów, jak i  kolegów i koleżanek. Wszyscy uczestnicy nagrodzeni zostali gromkimi brawami. 

W dniu 25 maja 2016 r.  z okazji Dnia Rodziny wystawione zostało przedstawienie „Kot w butach”, które pod opieką artystyczną p. A. Rębacz i I. Dudkowskiej przygotowali uczniowie wszystkich zespołów terapeutycznych. Zaproszeni goście obejrzeli  historię o najsłynniejszym kocie i jego Panu -Janku , którzy niesprawiedliwie pozbawieni domu i majątku wędrują przez świat, by szukać szczęścia wśród ludzi. Widzowie zobaczyli czym jest przyjaźń i poświęcenie.  W roli Kota w butach wystąpił Maciek L.,  w roli Janka Mateusz B. Dzięki pięknym kostiumom, muzyce oraz dekoracjom,  które zaprojektowali i wykonali p. E Skorupska, p. B. Sikorski, p. J. Kamoda, wszyscy przenieśli się w świat baśni.
Na przedstawienie zaproszeni zostali także koledzy i koleżanki z Przedszkola przy ul. Kobielskiej, Siennickiej i Rechniewskiego, a także zaprezentowano je na Festiwalu Twórczości Artystycznej FeTA w Lesznie (galeria zdjęć).

Dzień Rodziny   Dzień Rodziny

 

 

 

 

 

 

 
ZEBRANIE SEMESTRALNE
Ostatnie w tym roku szkolnym zebranie z Rodzicami i Opiekunami uczniów odbędzie się 18 maja 2016r. o godz. 17.00. Na spotkaniu zostaną przedstawione propozycje ocen końcoworocznych, będzie też możliwość porozmawiania z nauczycielami.
Przypominamy również,  że 20 maja 2016r. upływa termin dokonywania wpłat na wycieczkę do Trojanowa (Farma Iluzji) oraz na wyjazd na zieloną szkołę w Łomży
FESTIWAL HARCERSKI

W dniu 10 maja 2016r. w naszej szkole odbył się Przegląd Działalności Artystycznej pod hasłem ,,Z Warszawą na Ty". Naszą szkołę reprezentowała silna ekipa, przede wszystkim harcerze i harcerki z WDH 425 jako zespół Śpiewograjki, zespół taneczny „Flesz” oraz zespół muzyczno-wokalny „Rozśpiewane atomy”.
Harcerze z naszej drużyny rozdali pozostałym drużynom płytę z ulubionymi piosenkami, która została nagrana pod kierunkiem p. Andrzeja Szulika oraz phm. Joanny Kotulskiej i phm. Janiny Kamody (galeria zdjęć).

harcerze   harcerze

 

 

 

 

 

 

 
WAŻNA ROCZNICA

223 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja uczciliśmy krótkim przedstawieniem przygotowanym przez uczniów klasy IV SP i IG, pod kierunkiem Pani Moniki Michalak i Anetty Rębacz. Aktorzy przybliżyli wszystkim atmosferę tamtych wydarzeń i wagę uchwalenia tak ważnego dokumentu – pierwszego w Europie i drugiego na świecie, po Konstytucji Stanów Zjednoczonych.

3 Maja   3 Maja

 

 

 

 

 

 

 

NIETYPOWE LEKCJA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO

Projekt sportowy realizowany przez Klub Sportowy „City Curling Club” Warszawa umożliwił uczniom poznanie nowej dyscypliny, czyli curlingu. W zajęciach, które odbywały się w kwietniowe środy i czwartki, w hali curlingowej przy ul. Żupniczej, uczestniczyli uczniowie z klas: VI, IG, IIAG, ZTD i ZTE (2 uczennice). Jak to zwykle bywa „na pierwszy rzut oka” wszystko wydawało się łatwe, ale jak się okazało utrzymanie się na lodzie i wykonywanie zadań wcale nie jest proste i wymaga wielu ćwiczeń. Uczestnicy zajęć zaczęli się od zabawy, a potem poznawali zasady gry, ćwiczyli ślizgi z kamieniami i rozgrywali mecze. Curling dostarczył wszystkim uczniom wielu wrażeń i emocji, a przede był nowym doświadczeniem sportowym. Liczymy na dalszą współpracę z „City Curling Club” w nowym roku szkolnym (galeria zdjęć).

curling   curling

 

 

 

 

 

 

 

POLSKA NOBLISTKA – MARIA SKŁODOWSKA-CURIE

W ramach klasowego projektu „Po Warszawie śladami słynnych Polaków”, 28 kwietnia 2016r uczniowie klas I i II gimnazjum odwiedzili Muzeum Marii Curie-Skłodowskiej. Oprócz zwiedzania uczestniczyli w bardzo ciekawym pokazie chemicznym, między innymi dowiedzieli się jak nadmuchać balon przy użyciu octu i sody oczyszczonej. Na zakończenie przewodnik oprowadził uczestników wycieczki po miejscach związanych z życiem noblistki w stolicy – Rynek Nowego Miasta, Skarpa Wiślana i kościół Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny (galeria zdjęć).

noblistka   noblistka

 

 

 

 

 

 

 
DEBATA NA BARTNICZEJ

26 kwietnia 2016r. reprezentacja szkoły w składzie: Barbara A., Anita T., Klaudia S., Damian F., Janek A. uczestniczyła w debacie podsumowującej projekt „Świat się kręci w szkole”, którego organizatorem była szkoła przy ul. Bartniczej. Nasi uczniowie zaprezentowali kulturę i tradycje romskie, nie zabrakło też krótkiego występu artystycznego. Debata jako nowa forma prezentacji okazała się bardzo ciekawa i dostarczyła wszystkim uczestnikom wielu wrażeń (galeria zdjęć).

debata   debata

 

 

 

 

 

 

 

SZKOLNI ARTYŚCI NA DESKACH STAREJ PROCHOWNI

21 kwietnia 2016r. grupa taneczna „Flesz” oraz wokalno-instrumentalna „Rozśpiewane atomy”, wzięły udział w XII Przeglądzie Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych organizowanym w ramach Wiosennych Konfrontacji Artystycznych Dzieci i Młodzieży przez Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej. „Rozśpiewane atomy” wystąpiły z repertuarem pt. „Od Sasa do lasa”, wykonując utwór ludowy, hiphopowy i popowy. Tancerze zaprezentowali się w układach choreograficznych pt. „Praska potańcówka”, za które otrzymali wyróżnienie specjalne (galeria zdjęć).

Prochownia   Prochownia

 

 

 

 

 

 

 
PRAGA W OBIEKTYWIE

W kwietniu uczniowie klasy IG uczestniczyli w międzyszkolnym projekcie „Wszystkie barwy Pragi”, realizowanym przez szkołę przy ul. Bartniczej. 18 kwietnia 2016r. odbył się spacer po starej Pradze, na którym uczniowie zapoznali się z historią dzielnicy i zobaczyli charakterystyczne dla niej miejsca. Zdjęcia wykonane przez uczestników wezmą udział w konkursie fotograficznym, a najlepsze z nich zostaną opublikowane w przewodniku turystycznym. Równocześnie chętni uczniowie ze szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym i polonistycznym na temat warszawskiej Pragi, wszystkie prace czekają już na ocenę jury, a wyniki zostaną ogłoszone 10 czerwca na podsumowaniu projektu (galeria zdjęć).

Praga w obiektywie   Praga w obiektywie

 

 

 

 

 

 

 
PROPOZYCJA WYJAZDU DO ŁOMŻY
Po udanym zeszłorocznym wyjeździe do Złotoryi, w tym roku planujemy zorganizować wyjazd do Łomży (woj. podlaskie) w terminie 30.05.2016r-05.06.2016r (7 dni). Na wyjazd możemy zabrać maksymalnie 12 uczniów klas gimnazjalnych (rocznik 2001 i starsi). Ze względu na specyfikę wyjazdu muszą to być dzieci samodzielne, zdyscyplinowane, bez poważnych problemów zdrowotnych.
Krótka charakterystyka wyjazdu:
- przejazdy komunikacją miejską lub busami,
- codzienne, kilkugodzinne wycieczki m.in. skansen w Nowogrodzie, warsztaty przyrodnicze w Drozdowie, ścieżka edukacyjna w Narwiańskim Parku Narodowym,
- samodzielne robienie zakupów i przygotowywanie posiłków - śniadania i kolacje,
- obiady dwudaniowe w restauracji,
- noclegi w Bursie Szkolnej nr 1 (świeżo po remoncie),
- popołudniowe zajęcia lekcyjne.
Więcej szczegółów znajdą Państwo tutaj.
Łomża  
WITAMY WIOSNĘ
Wiosnę witaliśmy bardzo wesoło. 21 marca 2016r. wszyscy uczniowie ubrani w kolorowe stroje, spotkali się  na specjalnym apelu.Po obejrzeniu krótkiej inscenizacji przygotowanej przez uczniów z Koła ekologicznego chętni uczniowie włączyli się do zabaw  na pożegnanie Zimy i powitanie Wiosny. Były pląsy i konkursy m.in. z wykorzystaniem najprawdziwszych kurzych jajek. Każda klasa zaprezentowała wykonaną palmę wielkanocną. Całą zabawę zakończyło wspólne śpiewanie piosenek o zbliżającej się Wielkanocy (galeria zdjęć).
dzień wiosny   dzień wiosny

 

 

 

 

 

 

 

WOŁOMIŃSKI TURNIEJ RZUCANKI SIATKARSKIEJ

W turnieju, który odbył się  17 marca 2016r., wzięło udział pięć  mieszanych reprezentacji: z Warszawy (Weterynaryjna, Bartnicza, Elektoralna), Wołomina i Otwocka. Rozgrywki miedzy drużynami odbywały się systemem „każdy z każdym”. Wszystkie mecze były bardzo zacięte, zawodnicy z poświęceniem walczyli o każdy punkt. Nasza drużyna w składzie: Magda F., Kuba A., Oktawian K., Janek A., Rafał O., Kamil T., Adrian G., Magda P. przystąpiła do zawodów bardzo skoncentrowana, zawodnicy dopingowali się i wspierali wzajemnie, dobrze współpracowali ze sobą. Wygrali dwa z czterech meczy, pokonując Bartniczą (2:0) i Elektoralną (2:0). Niestety ulegli drużynom gospodarzy (0:2) i Otwocka (1:2). W końcowej klasyfikacji zajęli trzecie miejsce. Brązowe medale i puchar to duży sukces naszych sportowców (galeria zdjęć).

rzucanka   rzucanka

 

 

 

 

 

 

 
ZEBRANIE Z RODZICAMI
16 marca 2016r. o godz. 17.00 serdecznie zapraszamy Rodziców i Opiekunów uczniów na spotkanie z wychowawcami i nauczycielami.
O godz. 16.30 odbędzie się spotkanie informacyjne dla Rodziców zainteresowanych czerwcowym wyjazdem gimnazjalistów do Łomży.
WARSZTATY PRZYRODNICZE W POWSINIE
9 marca uczniowie z klas gimnazjalnych oraz zespołów terapeutycznych po raz pierwszy odwiedzili Centrum Edukacji Przyrodniczo - Leśnej w Powsinie. Uczestniczyli tam w warsztatach pt. "Ptak - zwierzak, który śpiewa". Zajęcia, prowadzone w budynku oraz na terenie wokół niego, były bardzo interesujące. Uczniowie dużo dowiedzieli się o ptakach, mogli posłuchać ich głosów, przyjrzeć się dokładnie jak wyglądają, a także nauczyć się jak je rozpoznawać. Podczas spaceru udało się zobaczyć sikorki bogatki oraz modraszki. To była bardzo ciekawa wycieczka (galeria zdjęć).
Powsin   Powsin  

 

 

 

 

 

 

TENIS STOŁOWY

W dniu 29 lutego 2016r. w hali sportowej WOSiR w Warszawie przy ul. Solec 71 odbył się Rejonowy Turniej Tenisa Stołowego organizowany przez MSSS Sprawni Razem. Zawody odbyły się w czterech kategoriach wiekowych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie w kategorii młodszych chłopców: Patryk D., Damian F., Kamil P. oraz w kategorii młodszych dziewcząt: Magda P., Klaudia K, Weronika G. i Anita T. W klasyfikacji końcowej chłopców młodszych I miejsce zajął Damian F., II – Patryk D., a IV Kamil P. Wśród dziewcząt III miejsce wywalczyła Magda P., a tuż za nią uplasowała się Klaudia S. Wszyscy oni reprezentowali naszą szkołę na Wojewódzkim Turnieju Tenisa Stołowego w Siedlcach, który odbył się 15 marca 2016r. Po długotrwałych rozgrywkach jedyne miejsce na podium (trzecie) zajął Patryk D., czwarty był Damian F., a Kamil P. - siódmy. W kategorii dziewcząt piąte miejsce zajęła Magda P.

tenis   tenis  

 

 

 

 

 

 

TOWARZYSKI TURNIEJ UNIHOKEJA

W dniu 25 lutego 2016r.  w Zespole Szkół Specjalnych im. Małego Powstańca przy ul. Bartniczej w Warszawie odbył się Towarzyski Turniej Unihokeja. W turnieju wzięło udział siedem drużyn. Mecze rozegrane zostały w dwóch grupach. Najlepsze drużyny przeszły do dalszej fazy rozgrywek. Naszą szkolę reprezentowali uczniowie: Patryk D., Bartek D., Damian F., Kamil P.,  Magda P. i Tomek G.
Po bardzo emocjonującym turnieju i zaciętej rywalizacji, nasza drużyna wywalczyła zaszczytne drugie miejsce.

unihokej   unihokej  

 

 

 

 

 

 

MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ BOCCIA
Pierwszych sportowych emocji w drugim semestrze (23 lutego 2016r.) dostarczył nam Drużynowy Turniej Boccia, którego byliśmy organizatorami. Gościliśmy zespoły warszawskie: z Bartniczej, Elektoralnej i Kordeckiego oraz z Wołomina i Otwocka. Turniej rozgrywany był systemem "każdy z każdym", więc kibice mogli obejrzeć wiele ciekawych i trzymających w napięciu meczy. Choć zdecydowane zwycięstwo zapewniła sobie, niepokonana od kilku lat, drużyna z Wołomina wygrywając pięć meczy i ponosząc jedną porażkę, to pozostałe zespoły rozegrały bardzo wyrównane pojedynki, a o miejscach w końcowej klasyfikacji zdecydowały niewielkie różnice punktowe. Nasz ekipa, w składzie Patrycja K., Sylwia Z., Angelika S., Olga K., Magda Ł. i Maciek L., spisała się bardzo dobrze zdobywając trzecie miejsce.
Klasyfikacja końcowa:
1 miejsce - ZSS w Wołominie (16 punktów)
2 miejsce - ZSS nr 63 (11 punktów)
3 miejsce - ZSS nr 91 (10 punktów)
4 miejsce - ZSS nr 85 (8 punktów)
5 miejsce - ZSS nr 90, ZSS nr 98, ZSS w Otwocku.
Wszystkie reprezentacje zostały nagrodzone pucharami i dyplomami, a zdobywcy miejsc na podium również medalami.
boccia   boccia

 

 

 

 

 

 

 
ZIMA W MIEŚCIE 2016
Matka Natura kolejny raz zawiodła i zapomniała o śniegu na ferie zimowe. Zupełnie nie przeszkadzało to dzieciom, które spędziły ten czas w naszej szkole biorąc udział w akcji "Zima w mieście 2016" (01.02-12.02). W tym roku wśród atrakcji królowały kręgle, wielokrotnie odwiedziliśmy kręgielnie na Gocławiu, aby doskonalić celność rzutów. Uczestnicy zwiedzali także muzea oraz wystawy: Muzeum Ewolucji i Kolejnictwa oraz wystawę klocków Lego na Stadionie Narodowym. Było oczywiście kino, sala zabaw IncaPlay, a dla miłośników zimowego szaleństwa - lodowisko. Dzięki uprzejmości pizzerii Dominium uczniowie na warsztatach kulinarnych mogli skomponować własną pizzę (galeria zdjęć).
zima   zima  

 

 

 

 

 

 

ZEBRANIE Z RODZICAMI
27 stycznia (środa) 2016r. o godz. 17.00 Rodziców i Opiekunów uczniów zapraszamy na zebranie semestralne, na którym zostaną podane informacje dotyczące ocen i zachowania w I półroczu.
MISTRZOSTWA SZKOŁY W TENISIE STOŁOWYM
25 stycznia 2016r. czternastu zawodników i 14 zawodniczek ze szkoły podstawowej i gimnazjum rywalizowało ze sobą o mistrzostwo szkoły. Każdy pojedynek był bardzo zacięty, uczniowie walczyli o każda piłkę. Szczególnie wśród chłopców emocje były bardzo duże, zaś rozgrywki dziewcząt były bardziej spokojniejsze, ale również pasjonujące i zacięte.
Mistrzostwo szkoły 2016 wśród dziewcząt zdobyła Klaudia S. z kl. IG, wicemistrzynią została Magda P. z kl. VI, trzecie miejsce zajęła Anita T. z kl. IG.
Mistrzostwo szkoły 2016 wśród chłopców zdobył Daniel G. z kl. IIIG, wicemistrzem został Patryk D. z kl. IIG, trzecie miejsce zajął Damian F. z kl. IG.
Gratulujemy sukcesów.
tenis   tenis  

 

 

 

 

 

 

NOWOROCZNE ZAWODY NA ELEKTORALNEJ

Reprezentacja uczniów naszej szkoły w składzie: Sylwia Z., Patrycja K., Aneta B., Maciej L., Diony Ch.M. wzięła udział w X Świąteczno- Noworocznych Zawodach Sportowych w Zespole Szkół Specjalnych nr 85 przy ul. Elektoralnej.
Zawody odbyły się 19.01.2016r.,miały formułę współzawodnictwa drużyn. Uczestnicy rywalizowali ze sobą w konkurencjach sportowych z elementami gry w koszykówkę. Były również zmagania artystyczne, w których zawodnicy mogli wykazać się kreatywnością i umiejętnościami tanecznymi. Wszyscy dobrze się bawili i mieli możliwość poznania nowych kolegów z innych szkół, ponieważ składy drużyn zostały wymieszane (galeria zdjęć).

zawody   zawody  

 

 

 

 

 

 

ZAPISY NA AKCJĘ "ZIMA W MIEŚCIE"
Na zimowe zajęcia w szkole zapraszamy w terminie od 1 do 12 lutego br, od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00 - 15.00. Opłata za wyżywienie wynosi 7 zł dziennie. czyli 35 zł za tydzień i 70 zł za dwa tygodnie. Z opłaty zwolnieni są uczniowie, którym posiłki w roku szkolnym finansuje OPS. Zapisów można dokonywać telefonicznie lub osobiście w sekretariacie. Karta uczestnika do pobrania tutaj.
W planach wspólne wyjścia na łyżwy, kręgle, do kina i muzeów, na terenie placówki zorganizowane będą zajęcia plastyczne, sportowe, komputerowe, liczne konkursy i zawody z nagrodami.
Wesołych Świąt Bożego Narodzenia,
rodzinnego ciepła i wielkiej radości,
odpoczynku od codziennych trosk,
i nadziei na jeszcze lepszy Nowy Rok.
kartka
SZKOLNE SPOTKANIE WIGILIJNE

17 grudnia 2015r. w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia wprowadzili nas harcerze z 425 Warszawskiej Drużyny Nieprzetartego Szlaku. Tegoroczne Jasełka były bardzo rozśpiewane, a oprócz kolęd usłyszeliśmy również kilka harcerskich utworów. Po raz pierwszy w naszej szkole zagościło Betlejemskie Światełko Pokoju, a nowonarodzony Jezus otrzymał w darze harcerskie przysięgi. Był też czas na wspólne kolędowanie i dzielenie się opłatkiem oraz świąteczny poczęstunek. Spotkaniu towarzyszyły kiermasz świątecznych prac uczniów oraz wystawa prezentująca dorobek i promująca warszawskie druzyny NS. Pojawił się także najbardziej oczekiwany gość, czyli Święty Mikołaj ze słodkościami ufundowanymi przez firmę "Mieszko" i Caritas. Nie zawiedli nas również uczniowie z LO im. T. Chałubińskiego.
8 stycznia 2016r. przedstawienie obejrzała także młodzież ze szkoły zawodowej przy ul. Skaryszewskiej, uczniowie ze szkoły przy ul. Kordeckiego oraz dzieci z przedszkoli przy ul. Kobielskiej i Siennickiej. Zgodnie z tradycją również mieszkańcy DPS im. "Matysiaków" 11 stycznia 2016. uczestniczyli w tych muzycznych Jasełkach (galeria zdjęć.).

Wigilia   Wigilia


 
SŁODKOŚCI OD SPONSORA
W imieniu uczniów pragniemy bardzo serdecznie podziękować Panu Wojciechowi Wołoszka - dyrektorowi sklepu Kaufland przy ul. Korkowej, za przekazanie bonów, za które zostały zakupione słodycze. Wzbogacą one świąteczne paczki dla naszych podopiecznych i umilą im świąteczny czas. Kaufland
MIKOŁAJKI Z DB SCHENKER
5 grudnia 2015r., dzięki wsparciu firmy DB Shenker odbyła się w naszej szkole impreza mikołajkowa. Sponsor umożliwił zakup materiałów potrzebnych do przeprowadzenie imprezy m.in. farb do malowania twarzy, balonów, ozdób choinkowych, bloków, farb, brokatów. Dodatkowo, wśród pracowników firmy przeprowadzono licytację obrazów, z której dochód w wysokości 4300 zł przeznaczono na zakup pomocy dydaktycznych do szkoły oraz przygotowanie paczek świątecznych. O słodki poczęstunek dla uczestników zabawy zadbała firma Serek sp z o.o.
Uczniowie, rodzice i przedstawiciele firmy DB Schenker przygotowali ozdoby choinkowe i wspólnie udekorowali świąteczne drzewko. Był również pokaz udzielania pierwszej pomocy i zabawa w ratowników medycznych, zimowe karaoke, malowanie twarzy oraz modelowanie balonów. Na zabawie nie mogło zabraknąć Świętego Mikołaja, który dla każdego dziecka przyniósł świąteczną paczkę.
W imieniu wszystkich dzieci dziękujemy Sponsorom za hojność i okazane serce (galeria zdjęć).
Mikołajki   Mikołajki

 

 

 

 

 

 

 
WŁOSKIE SMAKI PIZZERII DOMINIUM
Podobnie jak w ubiegłym roku nasi uczniowie uczestniczą w warsztatach kulinarnych prowadzonych w lokalu pizzerii przy ulicy Grochowskiej. Zajęcia te są doskonałą okazją do poznania historii tego dania i jego różnych wersji, samodzielnego przygotowania pizzy pod okiem specjalisty, jak również nabywania umiejętności kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych. Za zaproszenie nas do udziału w tych warsztatach serdecznie dziękujemy.
pizza   pizza

 

 

 

 

 

 

 
FINAŁ AKCJI "PSIA GWIAZDKA"

Przez cały listopad społeczność szkolna przynosiła dary dla bezdomnych zwierząt ze schroniska Na Paluchu. 3 grudnia 2015r. na specjalnym apelu opiekunowie Koła Ekologicznego przedstawili rezultaty tej akcji. 8 grudnia 2015r. uczniowie klas IV i VI zmienili się w świętych Mikołajów i zawieźli te dary do schroniska. Zebrano:

- 67 kg karmy   dla  psów,
- 12 kg karmy dla kotów,
- 5 kocy,
- 2 kołdry,
- 1 dywan,
- 4 poduszki,
- 18 ręczników
- liczne zabawki.

pies
CHROŃMY GINĄCE GATUNKI

W listopadzie 2015r. uczniowie klas gimnazjalnych wzięli udział w międzyszkolnym konkursie plastycznym pt. „Ginące gatunki w Polsce”,  którego rozstrzygnięcie odbyło się  3 grudnia 2015r. w szkole zawodowej przy ulicy Namysłowskiej. Autorzy najlepszych prac odebrali tam nagrody oraz uczestniczyli w warsztatach ekologicznych, podczas których złożyli z przygotowanych materiałów budkę dla ptaków i hotel  dla owadów  - zostaną powieszone w naszym szkolnym ogrodzie. Po pracy było też miłe spotkanie przy słodkim poczęstunku, a po nim zwiedzanie pracowni, w których nasi uczniowie mogą uczyć się różnych zawodów (galeria zdjęć).

konkurs   konkurs

 

 

 

 

 

 

 
MIKOŁAJKOWA WYCIECZKA
2 grudnia 2015r. klasy gimnazjalne wybrały się na wycieczkę do Cenrtum Nauki Kopernik. Indywidualnie każdy mógł zapoznac się z różnymi eksponatami, przeprowadzić ciekawe doświadczenia i sprawdzić się w wielu dziedzinach naukowych. Uczniowie chętnie korzystali z symulatora jazdy, grali na harfie bez strun, przeprowadzali komputerową korektę twarzy. Dwie godziny mineły nie wiadomo kiedy, ale wiedza i umiejętności tam nabyte pozostaną na dłużej (galeria zdjęć).
CNK   CNK

 

 

 

 

 

 

 
MISIE W NASZEJ SZKOLE
25 listopada 2015r.odbyła się po raz pierwszy impreza z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia zorganizowana przez Mały Samorząd oraz Zespół Promocji Szkoły. Uczniowie najmłodszych klas przynieśli w tym dniu swoje ulubione pluszowe misie i wzięli udział w aktywnym apelu. W trakcie imprezy odbyły się konkursy plastyczne, prezentacje, zgadywanki, tańce i zabawy z chustą. Przygotowano także wystawę prac plastycznych, a w bibliotece zaprezentowano książki o najpopularniejszym misiu - Puchatku (galeria zdjęć).
misie   misie

 

 

 

 

 

 

 
PRASKA POTAŃCÓWKA
25 listopada 2015r. odbyła się impreza pod hasłem "Praska potańcówka w rytmach różnych narodów świata" podsumowująca ostatni etap ogólnoszkolnego projektu "Warszawa nowoczesną stolicą europejską". Tego dnia uczniowie ze wszystkich klas zaprezentowali stroje charakterystyczne dla różnych narodowości - Arabów, Wietnamczyków, Turków itp. Szkolni aktorzy teatralni w dialogu praskim opowiedzieli o zmieniającym się życiu współczesnej Warszawy i jej mieszkańców. Wszystkie klasy w różnorodny i ciekawy sposób zaprezentowały kulturę narodów zamieszkujących współczesną stolicę. Zespół taneczny "Flesz" uatrakcyjnił prezentacje klasowe wykonując tańce w rytmach tych narodów. Grupa zatańczyła; "Polkę warszawską', amerykańskie country, afrykański taniec "Pata pata", azjatycki taniec z parasolkami oraz żydowski taniec "Rabbi". Swoje umiejętności zaprezentowała także szkolna grupa bębniarzy pod kierunkiem pana Andrzeja (galeria zdjęć).
potańcówka   potańcówka

 

 

 

 

 

 

 
WIZYTA W PLANETARIUM

24 listopada 2015r. uczniowie klasy szóstej szkoły podstawowej oraz  pierwszej gimnazjum odwiedzili Planetarium w Centrum Nauki Kopernik. Obejrzeli tam prezentację pt. „Niebo Kopernika” o ciałach niebieskich naszego Układu Słonecznego. Dodatkowo dowiedzieli się jak bardzo zaśmiecony jest Kosmos przez różne obiekty, które naukowcy wysyłają w przestrzeń okołoziemską. Po wyjściu z sali projekcyjnej prawie każdy chciał mieć zdjęcie w skafandrze kosmonauty.

PLANETY  
TURNIEJ NA SIENNICKIEJ

W dniu 19 listopada 2015r. w hali sportowej OSIR, przy ulicy Siennickiej odbyła się druga edycja Turnieju Unihokeja o Puchar Dyrektora Szkoły. W turnieju wzięło udział pięć drużyn: klasa V i VI szkoły podstawowej oraz klasa I, II i III gimnazjum. Mecze zostały rozegrane systemem każdy z każdym. Rozgrywki były bardzo zacięte i nie obyło się bez rzutów karnych. Po emocjonujących starciach drużyn, pierwsze miejsce wywalczyła klasa II gimnazjum. Drugie miejcie zdobyła klasa I gimnazjum. Broniąca tytułu klasa III gimnazjum zajęła trzecie miejsce. Klasa VI szkoły podstawowej zajęła czwarte miejsce, natomiast ostatnie piąte miejsce w turnieju zajęła klasa V. Królem strzelców został Diego F., który strzelił 9 goli (galeria zdjęć).

unihokej   unihokej

 

 

 

 

 

 

 
SPOTKANIE Z HISTORIĄ
18 listopada 2015r. grupa uczniów z gimnazjum została zaproszona do zaprzyjaźnionej szkoły zawodowej przy ulicy Skaryszewskiej na uroczystość z okazji promocji książki  Tadeusza Kondrackiego pt. „To ulica Skaryszewska”.  Upamiętnione zostały w niej  wydarzenia z okresu II wojny światowej, mające miejsce  w budynku tej szkoły, który pozostał niezmieniony do dziś. W latach 1940 – 1944 mieścił się w nim niemiecki Obóz Przejściowy nr 1 gdzie trzymano ludzi z łapanek ulicznych,  a stamtąd transportowano na przymusowe roboty do Rzeszy. Na uroczystości młodzież szkolna zaprezentowała specjalny montaż słowno-muzyczny oparty o  relacje ludzi, którzy  przebywali w tym obozie. Cała uroczystość była bardzo interesująca i pełna wzruszeń.
historia   historia

 

 

 

 

 

 

 

„BĄDŹ DLA WSZYSTKICH ŻYCZLIWY, A ŚWIAT BĘDZIE SZCZĘŚLIWY"

Pod tym hasłem w dniach 16-20 listopada 2015r. obchodziliśmy w naszej szkole "Tydzień Życzliwości", który rozpoczął się od specjalnego apelu oraz wywieszenia "Kodeksu Życzliwości". W kolejnych dniach uczniowie poznawali aforyzmy na temat życzliwości, z sentencji, cech człowieka życzliwego i zwrotów grzecznościowych wypisanych na dłoniach - liściach powstało "Drzewko Życzliwości". Działała także „Życzliwa  poczta”,  a listonosz roznosił listy, wierszyki,, rymowanki napisane przez uczniów do kolegów, nauczycieli i pracowników szkoły. Uczestnicy  „Życzliwej Loterii” wykonywali miłe polecenia które wylosowali.
W piątek cała szkoła rozjaśniła się, gdyż dominował kolor żółty. Na apelu podsumowującym odbyła się koronacja 16 uczniów, którzy zdobyli tytuł „ Królowej Życzliwości” lub „Króla Życzliwości” oraz rozdano nagrody za najładniejsze plakaty.
Był to fajny tydzień który, wszyscy zapamiętamy. Uświadomił nam, że warto być uprzejmym i miłym dla drugiego człowieka. Mamy nadzieję ,że te obchody staną się tradycją naszej szkoły.
Tydzień Życzliwości   Tydzień Zyczliwości

 

 

 

 

 

 

 
ZEBRANIE Z RODZICAMI
25 listopada 2015r. o godzinie 17.00, rodziców i opiekunów zapraszamy na na kolejne w tym roku szkolnym zebranie. Rozpocznie się ono prelekcją na temat sekt i płynących stąd zagrożeń. Będzie również możliwość porozmawiania z wychowawcami i nauczycielami na temat nauki i zachowania dziecka.
PSIA GWIAZDKA 2015

Przez cały listopad w naszej szkole trwa zbiórka darów dla bezdomnych zwierząt, które przebywają w  schronisku Na Paluchu. Potrzebna jest karma dla psów i kotów, koce, ręczniki, obroże, smycze i inne akcesoria do pielęgnacji zwierzaków. Jak co roku, liczymy na wasze zaangażowanie i pomoc.

Każdy może zostać Świętym Mikołajem. 

schronisko
JESIENNY LAS KRÓLA JANA SOBIESKIEGO

4 listopada 2015r. uczniowie z koła ekologicznego pojechali do lasu miejskiego w dzilnicy Wawer.  Jest to drugi pod względem wielkości (po Lesie Kabackim) kompleks leśny, znajdujący się w granicach miasta. Uczniowie przeszli całą trasę ścieżki przyrodniczej pt. „Życie lasu”,  zapoznając się z informacjami o środowisku leśnym,  umieszczonymi na tablicach i oglądając eksponaty. Bardzo zainteresowały ich rozwieszone na drzewach budki dla nietoperzy i stojący paśnik.  Udało im się jeszcze zobaczyć żuki, szukające miejsca na zimowy sen, mrówki niestety już schowały się głęboko w swoim mrowisku. Las zachwycił uczniów swoją jesienną szatą (galeria zdjęć).

las   las    
PO WARSZAWIE ŚLADAMI FRYDERYKA CHOPINA
W ramach klasowego projektu "Po Warszawie śladami słynnych Polaków" uczniowie klasy I gimn. poznali miejsca w stolicy związane z wielkim kompozytorem (02.11.2015r.). Szlakiem wyznaczonym przez grające ławeczki przeszli od Placu Krasińskich, ul. Kozią i Krakowskim Przedmieściem do Ogrodu Saskiego, szukając miejsc, w których Chopin mieszkał z rodziną i koncertował. W kościele Św. Krzyża uczniowie odszukali tablicę pamiątkową poświęconą kompozytorowi, a upamiętniającą powrót jego serca do Ojczyzny. Uczestnicy wycieczki zakończyli spacer w Łazienkach, przy najsłynniejszym pomniku Chopina.
Kilka dni wcześniej (29.10.2015r.) uczniowie kl. I i II gimnazjum uczestniczyli w lekcji muzealnej, a następnie zwiedzili Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie. Najbardziej wszystkim podobały się zajęcia muzyczne, bo nie tylko mogli posłuchać muzyki granej na żywo, ale również spróbować swoich sił i zagrać na fortepianie co im w duszy gra (galeria zdjęć).
pomnik      
WYBORY DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO
22 października 2015r. w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Szkolego. Wzięły w nich udział 94 osoby - uczniowie klas gimnazjalnych, klas IV - VI szkoły podstawowej oraz nauczyciele i pracownicy administracji. Wybory były bezpośrednie, powszechne i tajne, a nad ich prawidłowym przebiegiem czuwała komisja w składzie: Iza O., Adrian G i Jacek O.
Po podliczeniu głosów, w skład Samorządu Szkolnego weszli następujący uczniowie: Mikołaj G. (82 głosy), Iza O. (77 głosów), Anita T. (72 głosy), Anna T. (67 głosów) i Damian F (60 głosów). Gratulujemy zwycięzcom i życzymy zapału i zaangażowania przez całą kadencję (galeria zdjęć).
wybory   wybory    

JEDZ CHLEB RAZOWY - BĘDZIESZ ZDROWY

W związku z trwającym „Tygodniem dobrego chleba i zdrowego stylu życia w szkole”, w środę 21 października 2015r., opiekunki agendy „Promocja zdrowia” zorganizowały dzień chleba w szkole. Uczniowie klas młodszych i zespołów terapeutycznych mieli okazję poznać ziarna zbóż, różne rodzaje mąki i chleba. Rozwiązywali zagadki i układali historyjkę obrazkową „Od ziarenka do bochenka”. Na koniec wszyscy ze smakiem zajadali kanapki z chleba razowego z rzeżuchą, rukolą, kiełkami lub marmoladką z jabłek. Chłopcy z ZT „D” na tę okazję wyhodowali rzeżuchę i kiełki, a dziewczęta z ZT „E” usmażyły marmoladkę z jabłek. Wszystkim smakowały te zdrowe kanapki.

Dzień chleba   Dzień chleba    
ZEBRANIE Z RODZICAMI
W środę, 21 października 2015 r. o godzinie 17.00 odbędzie się zebranie z Rodzicami, na które serdecznie Państwa zapraszamy.
JESIEŃ W EKOGRÓDKU
O tej porze roku w szkolnym ogrodzie jest dużo pracy. Trzeba zebrać nasiona roślin , usunąć suche pędy, posadzić cebulki wiosennych kwiatów i wygrabić trawnik. Dla uczniów są to ciekawe zajęcia, przy okazji jesiennych prac jest  też dużo zabawy - zwłaszcza przy grabieniu liści (galeria zdjęć).
prace   prace    
DZIEŃ NAUCZYCIELA
14 października w naszej szkole to nie tylko święto nauczycieli, ale również wszystkich pierwszaków. W tym dniu zostają oni przyjęci do grona uczniów podczas uroczystego pasowania. Zanim to jednak nastąpi najmłodsi uczniowie muszą wykazać się sprawnością, wiedzą i sprytem. W tym roku wszyscy pomyślnie przeszli przygotowane testy i otrzymali dyplomy pierwszaka.
Dla wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów i zaproszonych gości zatańczyli uczestnicy warsztatów tanecznych "W kręgu tańca", prezentując taniec integracyjny.
Swój udział w Dniu Nauczyciela mieli także gimnazjaliści, którzy rozegrali z nauczycielami rewanżowy mecz piłki siatkowej. Tym razem to nauczyciele okazali się lepsi, wygrywając 2:0. Przypomnijmy, że podczas meczu w Dniu Dziecka to uczniowie triumfowali (galeria zdjęć).
Dzień Nauczyciela   Dzień Nauczyciela    
SZALIK DLA JUBILATKI
5 października 2015r. uczniowie klas IIa i V uczestniczyli w obchodach 25-lecia powstania Biblioteki im. Haliny Rudnickiej. Podczas pikniku dzieci zrobiły ciepły szalik, który oplótł ogrodzenie i cały budynek placówki. Goście szukali skarbu (udało się to Damianowi z klasy IIA), odkrywali sekrety i trafiali w sedno. Jak przystało na prawdziwą imprezę urodzinową, nie zabrakło też słodkiego poczęstunku.
szalik   szalik    
NIEZWYKŁE OKAZY

W naszym szkolnym Ekogródku, między roślinami  pojawiły się białe kule przypominające piłki - są to grzyby zwane purchawkami, należące do rodziny pieczarkowatych.   Nie wiadomo  skąd wzięła się w tym miejscu grzybnia. Purchawki zachwyciły nie tylko całą społeczność szkolną, ale także przechodzące osoby, swoim wyglądem i rozmiarami.

purchawka   purchawka    

NAUKA POSZŁA W LAS

Pod tym hasłem 25 września 2015r.odbyła się wycieczka do Lasu Bródnowskiego klas I i II gimnazjum Oprócz przyjemnego spaceru uczniowie musieli wykonać 13 zadań z różnych dziedzin nauki, korzystając z tablic edukacyjnych umieszczonych w lesie. Niewielką różnicą punktów (40,5 :39) zwyciężyła drużyna dziewczyn, która lepiej potrafiła współpracować przy wykonywaniu zadań. Natomiast chłopcy okazali się lepsi we wszystkich konkurencjach sprawnościowych. Uczniowie z niecierpliwością czekają na kolejną wycieczkę, a pani Ola Pajączkowska już wymyśla kolejne zadania (galeria zdjęć).

Las Bródnowski   Las Bródnowski    
LEKCJE BIBLIOTECZNE NA EGIPSKIEJ
25 września 2015r. klasa IV uczestniczyła w lekcji bibliotecznej "Gry i zabawy kreatywne" w Bibliotece nr 55 przy ul. Egipskiej 7. Zaproponowane uczniom gry na spostrzegawczość zmobilizowały ich do wielkiego skupienia i wyzwoliły radosne emocje. 5 października 2015r. w podobnej lekcji uczestniczyła klasa V. Wspólnie z Panią kierownik - Małgosią Kalbarczyk uczniowie poznawali tajniki gier stolikowych oraz wymyślonych przez czytelników biblioteki. Najwięcej emocji wzbudziła gra "Jenga", wymagająca skupienia i sprytu.
gry   gry    
TEATRALNE LEKCJE BIBLIOTECZNE
23 września 2015r. uczniowie klasy IV obejrzeli w Centrum Promocji Kultury przedstawienie teatralne "W to mi graj", oparte na wierszach A. Fredry,
A. Mickiewicza i J. Słowackiego. Uczniowie żywiołowo reagowali na zabawne sytuacje opisane w wierszach m.in. "Paweł i Gaweł", "Małpa w kąpieli", "Lis i kozioł", "Przyjaciele".
30 września 2015r. w ramach "Spotkań z kulturą" uczniowie klas I/II, IV i IIA Gimnazjum obejrzeli muzyczną bajkę interaktywną w CPK. "Krystalia, czyli zamarznięte serce" to opowieść o rodzeństwie Kasi i Pawle, które trafiło do lodowego królestwa mrocznej Krystalii. Dzieci musiały wykazać się odwagą i dobrocią aby pokonać złe czary, a widownia mogła im w tym pomagać.
W to mi graj   Krystalia    

CERAMICZNY OGRÓD BOTANICZNY

W środę, 23 września 2015r. w Ogrodzie Botanicznym w Powsinie otwarto instalację Ceramiczny Ogród  Botaniczny. Elementy, z których jest ona wykonana przygotowali nasi uczniowie podczas warsztatów ceramicznych z panią Dorotą Gbobiecką - Grosz w czasie wakacji.  Dzięki uprzejmości dyrektora ogrodu uczniowie klas I i II gimnazjum odwiedzili różany zakątek, urządzili sobie wspinaczkę po górach, a nawet chodzili po wodzie. To był bardzo miły początek roku szkolnego (galeria zdjęć).

Powsin   Powsin    
MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ NAJMŁODSZYCH – „ZBIJAK”

Po raz kolejny nasza reprezentacja wzięła udział w turnieju zbijaka zorganizowanym 23 września 2015r. przez Zespół Szkół w Grodzisku Mazowieckim, dla uczniów kl. IV- VI. W tym roku uczestniczyło w nim sześć drużyn: z Leszna, Piaseczna, Brwinowa, Grodziska i dwie z Warszawy. Rozgrywki odbyły się w dwóch grupach – systemem „każdy z każdym” a następnie rozegrane zostały mecze o piąte, trzecie i pierwsze miejsce.
Nasza drużyna przegrała pierwszy, bardzo zacięty, mecz grupowy z gospodarzami 29:21, ale wygrała wysoko z drużyną z Piaseczna 36:6 zajmując drugie miejsce w grupie. W meczu o trzecie miejsce pokonała zespół z Warszawy-Elektoralnej 25:15.
Cały zespół otrzymał w nagrodę pamiątkowy puchar oraz dyplom dla szkoły a zawodnicy udekorowani zostali brązowymi medalami.
Nasi reprezentanci: Zuzia, Magda, Łucja z kl. IV, Adrian, Janek, Kamil, Rafał z kl. V, Magda, Kuba z kl. VI.
Klasyfikacja końcowa turnieju: I miejsce- ZSS w Grodzisku Maz., II miejsce- NOSW w Brwinowie, III miejsce- ZSS w Warszawie(Weterynaryjna), IV miejsce- ZSS w Warszawie(Elektoralna), V miejsce- SOSW w Lesznie, VI miejsce- SOSW w Piasecznie.
Wielkie brawa dla zawodników za współpracę na boisku i postawę Fair Play (galeria zdjęć).

zbijak   zbijak    
SPRZĄTANIE ŚWIATA 2015

Tradycyjnie, jak co roku, ekologiczną działalność w naszej placówce rozpoczęliśmy od udziału w akcji Sprzątanie Świata. W piątek (18 września 2015) uczniowie pod opieką wychowawców porządkowali teren wokół szkoły, okoliczne osiedla oraz teren parku Skaryszewskiego. Klasa I gimn. największe wysypisko śmieci znalazła na obrzeżach parku, przy ulicy Stanisława Augusta (galeria zdjęć).

sprzątanie świata   sprzątanie świata    
ZAPRASZAMY NA ZEBRANIE Z RODZICAMI

23 września 2015r. o godz. 17.00 odbędzie się pierwsze spotkanie z Dyrekcją i wychowawcami w nowym roku szkolnym. Zostaną Państwo zapoznani z dokumentacją szkolną. Będzie też możliwość uiszczenia podstawowych opłat:
- ubezpieczenie - 30zł
- materiały xero - 20zł
- Rada Rodziców - opłata dobrowolna

WARSZTATY TANECZNE W POPOWIE-LETNISKU
W dniach 14 - 18 września 2015r. grupa naszych uczniów pod opieką nauczycielek wychowania fizycznego pojechała na warsztaty taneczne "W kręgu tańca". Był to wyjazd w ramach ogólnopolskiego projektu realizowanego przez ARTBAE Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki, współfinansowany przez PFRON.
Uczniowie spędzlili cudowny tydzieńw malowniczo położonym Ośrodku Charytatywno - Szkoleniowym Caritas w Popowie - Letnisku. Przez cały pobyt uczestnicy poznawali tajniki różnego rodzaju tańców, od baletu, poprzez tańce w kręgu, modern latino aż po terapię tańcem. Uczyli się pilnie, wcale nie łatwych układów tanecznych, pod okiem profesjonalnych trenerów i choreografów. Na zakończenie zaprezentowali swoje umiejętności podczas pokazu finałowego.
Oczywiście oprócz cięzkiej pracy, znalazł się także czas na zawieranie nowych znajomości z młodzieżą ze szkół w Grójcu i Policach. Były wspólne dyskoteki, a zawarte przyjaźnie będą kontynuowane na Facebook (galeria zdjęć).
Warsztaty taneczne   Warsztaty taneczne    
SZKOŁA LAUREATEM KONKURSU M.ST. WARSZAWY
Nowy rok szkolny rozpoczął się od miłej wiadomości, że nasz szkolny ogród został wyróżniony w konkursie Towarzystwa Przyjaciół Warszawy pt.
"Warszawa w kwiatach". W konkursie bierzemy udział od pięciu lat, co roku zdowywając nagrody i wyróżnienia. W tegorocznej edyji po raz piewszy zajęliśmy pierwsze miejsce w kategorii "Firma".
Ekogródek   Ekogródek    
NOWY ROK SZKOLNY CZAS ZACZĄĆ
Rodziców, Opiekunów oraz Uczniów serdecznie zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/16. Odbędzie się ono 1 września o godz. 9.00. Do zobaczenia!
ROK SZKOLNY 2014/2015
UPALNE LATO W MIEŚCIE
Trzy ostatnie tygodnie wakacji w atrakcyjny sposób można było spędzić w szkole. Tradycyjnie, jak co roku, organizatorzy zorganizowali wyjścia na basen i kręgle, do kina i muzeum. Młodsze dzieci szalały w Kolorado i INKA PLAY (sale zabaw), a starsi śmigali na kolejce grawitacyjnej w Parku Szczęśliwickim. O bezpieczeństwie podczas wakacji przypominali strażnicy miejscy i policjanci. Nowością były warsztaty ceramiczne zorganizowane przez fundację Ogród Ceramiki. Prace, które powstały na tych zajęciach będzie można obejrzeć 23 września 2015r. na wystawie w Powsinie (galeria zdjęć).
lato   lato    
KONIEC NAUKI, PORA NA WAKACJE
26 czerwca 2015 ostani dzwonek obwieścił uczniom i nauczycielom tę radosną nowinę. Zanim opuściliśmy szkolne mury powspominaliśmy miłe chwile w nich spędzone, pożegnaliśmy absolwentów, a uczniowie odebrali świadectwa. Na pożegnanie pani Dyrektor i nauczyciele życzyli uczniom bezpiecznych, ciekawych, atrakcyjnych, niezapomnianych, aktywnych, upalnych, zdrowych WAKACJI!!! (galeria zdjęć).
koniec roku   koniec roku    
ZIELONA SZKOŁA JUŻ ZA NAMI
Po sześciu latach powróciliśmy na Pogórze Kaczawskie do Złotoryi. Przez dziesięć dni (1 - 10.06.2015) dwunastoosobowa grupa uczniów zdobywała wiedzę w niecodziennych warunkach - bez szkolnych ławek, dzwonków i rodziców. Każdego dnia uczestnicy samodzielnie przygotowywali śniadania i kolacje, planowali i robili zakupy. Codziennie odbywały się wycieczki (zamek w Grodźcu, góra Ostrzyca, ZOO we Wrocławiu, Karpacz i Western City, Aquapark w Polkowicach, Zamek Legend Śląskich w Pławnej, kopalnia złota Aurelia), zajęcia warsztatowe (płukanie złota, odabianie bombek). Nie mogło też zabraknąć zajęć lekcyjnych (pisanie pamiętnika i kartek z pozdrowieniami, obliczenia pieniężne, prace plastyczne). Czas szybko nam minął i wszyscy z niecierpliwością czekają na następny wyjazd (galeria zdjęć).
zielona szkoła   zielona szkoła    
"OPOWIEŚCI ZIEMI" - PODSUMOWANIE PROJEKTU

Dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem „Grupa Studia O” zakończyliśmy realizację projektu „Opowieści ziemi”. Działania podejmowane pod opieką wspaniałych animatorów były prawdziwą przygodą dla uczniów. Przez kilka miesięcy odbywały się w szkole dwugodzinne warsztaty, w czasie których uczniowie poznawali opowieści z różnych stron świata pokazujące, że Ziemia jest żywą istotą - naszą wspólną matką. Dzieci wędrowały od Australii przez Afrykę, Indie i Europę w poszukiwaniu dobrych praktyk ekologicznych, które można wykorzystać w naszym codziennym życiu. Odbywały się także praktyczne działania ekologiczne w szkolnym „Ekogródku” m.in. sianie i sadzenie roślin, pielęgnacja ich, przygotowywanie ekologicznych i zdrowych potraw z zebranych plonów, np. pesto z naci marchewki czy listków rzodkiewki. Zakończenie i podsumowanie projektu dla rodziców, społeczności lokalnej i uczniów Szkoły Podstawowej z Powiśla, pokazujące dokonania artystyczne uczniów, odbyło się w Klubokawiarni „Grochownia” (galeria zdjęć).

Studnia O   Studnia O    
III DRUŻYNOWA OLIMPIADA SPORTOWA

Ostatnie w tym roku szkolnym zawody sportowe odbyły się 16 VI w Zespole Szkół Nr 90, który był gospodarzem III Drużynowej Olimpiady Sportowej. W zawodach wzięły udział trzy reprezentacje: ZSS NR 85 z ul. Elektoralnej, ZSS NR 91 z ul. Weterynaryjnej i ZSS NR 90 z ul. Kordeckiego(gospodarze). Sześcioosobowe drużyny rywalizowały w 5 konkurencjach: rzucie piłką lekarską(3kg), skoku w dal, torze przeszkód, rzutach lotkami do tarczy oraz biegu sztafetowym. Nasi reprezentanci wykazali się bardzo dobrą sprawnością i w ostatecznej klasyfikacji okazali się najlepszą drużyną Olimpiady. Najdłuższym rzutem piłką lekarską wyróżnił się Marcin Sz., Najdłuższy skok w dal wykonał Adam G., najwięcej punktów w rzutach lotkami zdobyła Klaudia B.. Wygraliśmy również bieg sztafetowy i tor przeszkód. Zawody przebiegły w bardzo miłej atmosferze oraz duchu rywalizacji fair play. Gratulacje dla drużyny w składzie: Klaudia B., Patrycja K., Sylwia Z.,  Marcin Sz., Michał Sz., Adam G.

Olimpiada sportowa   Olimpiada sportowa    
SPORT I ZABAWA TO SUPER SPRAWA

Piękna, słoneczna pogoda pozwoliła na świętowanie Dnia Dziecka w plenerze. Impreza miała charakter sportowo- rekreacyjny. W programie znalazły się: biegi terenowe o „Złoty Laur”, mini turniej rzucanki siatkarskiej, tenis stołowy oraz różne konkurencje sprawnościowe.  Sportowe zmagania  zakończył niezwykle zacięty mecz siatkarski „Uczniowie – Nauczyciele”, wygrany przez drużynę uczniowską 2:1, ale termin rewanżu został już ustalony. Dodatkowe atrakcje dnia to: plener malarski, podczas którego powstało wspólne dzieło- piękny, kolorowy obraz na folii, robienie ogromnych baniek mydlanych oraz koncert szkolnego zespołu muzycznego „To My”. Nie zabrakło również niespodzianki w postaci smacznej pizzy z Pizzerii Dominium i pysznych lodów firmy Grycan. Był to dzień pełen radości, uśmiechu i dobrej zabawy (galeria zdjęć).

Dzień Dziecka   Dzień Dziecka    
FETA W LESZNIE

W dniu 14 maja 2015 dwa zespoły naszej szkoły  wystąpiły na XIX  Festiwalu Twórczości Artystycznej „ FETA” w Lesznie. Grupa taneczna pod kierunkiem  pań A. Arcichowskiej i A. Kruszyńskiej – zatańczyła stylową warszawską poleczkę i zajęła II miejsce w kategorii zespołów tanecznych. Również II miejsce w kategorii zespołów wokalnych, zajął szkolny  zespół wokalno - instrumentalny pod kierunkiem p. A. Rębacz i A. Szulika.
W jury oceniającym występy znajdowały się znane postacie naszej polskiej sceny medialno- artystycznej, między innymi aktor i piosenkarz prowadzący program „ Jaka to melodia” Robert Janowski. Był też znany raper i piosenkarz disco-dance. Pobyt w Lesznie upłynął w miłej i „bajkowej” atmosferze jak określił to jeden z uczniów M.Szymanik (galeria zdjęć).

feta   feta    
III WIOSENNY BIEG

7 maja 2015 nasi reprezentanci wzięli udział w imprezie biegowej zorganizowanej przez Zespół Szkół z ul. Długiej oraz Międzyszkolny Ośrodek Sportowy „Varsovia”. Startowali w kategorii dziewcząt  i chłopców z gimnazjum. Wszystkie zawodniczki (Anita i Anna T., Sylwia Z., Aneta B.) i zawodnicy ( Diony Ch.M., Michał Sz.,  Adam G.) spisali się na medal a Ania T. powtórzyła  ubiegłoroczny sukces, zajmując I miejsce.  W czasie trwania imprezy można było wziąć udział w różnych dodatkowych konkurencjach, np. tworzenie konstrukcji z chrupek kukurydzianych, taniec z balonem, skoki na skakance a także porozmawiać z maratończykiem  Jackiem Pawlakiem. W finale zawodów odbył się bieg sztafetowy, w którym nasi reprezentanci (Ania T., Adam G., Sylwia Z. i Michał Sz.) zajęli IV miejsce.

biegi   biegi    
BOCCIA W GRODZISKU MAZOWIECKIM

Dnia 29 kwietnia 2015 r. reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Międzyszkolnym Turnieju Boccia, który odbył się w Grodzisku Mazowieckim w Zespole Szkół im. Hipolita Szczerkowskiego przy ul. Kilińskiego 21.
W Turnieju wystartowały drużyny z Grodziska, Brwinowa, Leszna, Otwocka, Warszawy. Każda placówka mogła wystawić trzy drużyny. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:
I drużyna: SylwiaZ., Klaudia B., Aneta B.
II drużyna: Michał Sz., Marcin Sz., Adam G.,
III drużyna: Anna T., Diony CH.M., Maciej J.
Po wspaniałych rozgrywkach nasza reprezentacja zajęła II miejsce.

boccia   boccia    
II OLIMPIADA SPORTOWA DLA NAJMŁODSZYCH

Dnia 28 kwietnia 2015r. w Hali Sportowej OSiR przy ulicy Siennickiej, odbyła się „II Olimpiada Sportowa dla Najmłodszych” zorganizowana przez Zespół Szkół Specjalnych nr 91. W Olimpiadzie udział wzięły najmłodsze klasy z naszej placówki: 0/1, 2/3, 3, 1a, 5c oraz zaproszeni Goście z Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi nr 291 im. prof. dr med. Zofii Falkowskiej. Podczas Olimpiady najmłodsi zawodnicy wzięli udział w dziesięciu konkurencjach – wyścigach rzędów, które dostarczyły  wiele emocji i radości ze wspólnej zabawy. Po zakończonych zawodach wszyscy uczestnicy otrzymali złote medale oraz dyplomy za uczestnictwo w imprezie. (galeria zdjęć)

maluchy   maluchy    
DLA CIEBIE ZIEMIO

Przez cały rok Koło Ekologiczne prowadziło w szkole zbiórkę surowców wtórnych – zużytych baterii,  makulatury, plastikowych nakrętek,  puszek aluminiowych, a od tego miesiąca również zbiórkę elektrośmieci. 22 kwietnia, mali ekolodzy rozdawali ulotki, zachęcając   okolicznych mieszkańców do segregowania odpadów i przynoszenia zużytych sprzętów elektrycznych  i elektronicznych do punktu zbiórki, który powstał w naszej szkole.

ziemia   ziemia    
FESTIWAL KULTURY HARCERSKIEJ

W dniach 20 i 21 kwietnia w naszej szkole odbył się tegoroczny Przegląd Działalności Artystycznej Drużyn Nieprzetartego Szlaku pod hasłem „ Żołnierz naszym przyjacielem”.
W części wokalnej wystąpiło 175 finalistów przedstawiając teatrzyki, tańce, występy wokalne zespołowe i indywidualne.
Prace plastyczne, plakaty, podarunki dla przyjaciela, proporce i miniaturki sztandarów Wojska Polskiego, prezentacje FOTO, multimedialne i majsterkę zaprezentowało 547 osób z różnych placówek (galeria zdjęć).
Podsumowanie oraz wręczenie nagród nastąpi 8 czerwca w Sali Pod kopułą, gdzie wystąpi Reprezentacyjny Zespół Wojska Polskiego oraz wręczone zostaną nagrody.

harcerze   harcerze    
PRZYSŁOWIA MĄDROŚCIĄ NARODÓW
W ramach szkolnego projektu "Wielokulturowość dzisiejszej Warszawy" 17 kwietnia 2015 r. odbył się apel przygotowany przez p. Mirkę K. oraz p. Andrzeja J., prezentujący najciekawsze przysłowia z różnych państw europejskich. Prezentację przedstawiającą tę tematykę można pobrać tutaj.
WIOSNA W EKOGRÓDKU

Nasz szkolny ogród przystroił się w piękne kolory wiosny. Można tu podziwiać kwitnące tulipany, żonkile, bratki, niezapominajki, azalie oraz wiele innych kwiatów i krzewów, których nazwy są wypisane na tabliczkach obok roślin. Ogród wygląda uroczo dzięki pracy wielu uczniów.  Wczesną wiosną przesadzali niektóre krzewy, porządkowali rabaty po zimie. Teraz sadzą sadzonki i sieją nasiona różnych kwiatów. Mali ogrodnicy  dbają  o wszystkie rośliny - podlewają i wyrywają chwasty, podglądając jak wszystko rośnie, kwitnie i pachnie (galeria zdjęć). 

ogródek   ogródek    
WIEM CO JEŚĆ I DLACZEGO
Jak zdrowo się odżywiać uczyli się uczniowie młodszych klas szkoły podstawowej , którzy brali udział w multimedialnym pokazie przygotowanym przez opiekunki Małego Samorządu, panie Magdę K. i Anetę S. Wykorzystane zostały materiały dydaktyczne opracowane przez firmę AGMAR, która  dostarczała do szkoły mleko i owoce. To były bardzo ciekawe zajęcia.
zdrowie   zdrowie    
RZUCANKA W WOŁOMINIE

15 kwietnia 2015r. reprezentacja naszej szkoły w składzie: Anita T., Magda P., Weronika G., Damian F., Patryk D., Kamil P., Kuba A., Klaudia W., wzięła udział w Wołomińskim Turnieju Rzucanki Siatkarskiej Szkół Podstawowych. Do turnieju zgłosiło się 5 drużyn, które rozegrały mecze w systemie "każdy z każdym".
Po emocjonujących rozgrywkach nasza drużyna wywalczyła wspaniałe II miejsce.

siatkówka
NOWY PROJEKT STUDNI O

Rozpoczęliśmy realizację kolejnego projektu Stowarzyszenia Grupa  Studnia O -„Opowieści ziemi. Opowieści wody. Tym razem będziemy wędrować od Australii, przez Afrykę, Indie i Europę w poszukiwaniu dobrych praktyk ekologicznych, które możemy wykorzystać w naszym codziennym życiu. Poznamy tradycyjne opowieści rdzennych kultur, które uwrażliwiają na relację człowieka z Ziemią – matką wszystkich istot i budzą nasze poczucie odpowiedzialności za miejsce, w którym żyjemy.
Inauguracja projektu odbyła się 8 kwietnia 2015 roku w Centrum Promocji Kultury Praga Południe. Raz w tygodniu będą odbywały się dwugodzinne warsztaty inspirowane opowieściami z różnych stron świata, połączone z muzyką i praktycznymi działaniami w przyszkolnym „Ekogródku”. (galeria zdjęć)

studnia O   studnia O    
TEATRALNA FETA 2015

25 marca 2015r. grupa teatralna „Zygzak” wzięła udział w Festiwalu Twórczości Artystycznej w Lesznie. Zaprezentowaliśmy spektakl „Bazyliszek”. Nasi aktorzy poradzili sobie doskonale na scenie i po występie otrzymali wielkie brawa od publiczności oraz słowa uznania od jurorów. Oprócz nagrody dla szkoły i wszystkich wykonawców, jury wyróżniło 4 osoby: Karolinę i Kamila za role rodzeństwa, Jacka za rolę szewca oraz Izę za rolę raperki i kwiaciarki.

Bazyliszek   Bazyliszek    
URODZINY WIOSNY
20 marca 2015 roku z okazji pierwszego dnia wiosny odbyła się w szkole impreza "Urodziny Wiosny", przygotowana przez Samorząd Szkolny i koło ekologiczne. Jak zwyczaj nakazuje przepędziliśmy najpierw zimę, której symbolem w tym roku był bałwanek. Wyprawiliśmy go do krainy mrozów, a następnie z utęsknieniem oczekiwaliśmy na Panią Wiosnę. Przybyła troszkę zaspana, spóźniona i zupełnie nie przygotowana. Wzięliśmy sprawy w swoje ręce i zorganizowaliśmy jej urodzinową niespodziankę. Każda klasa przygotowała dla jubilatki wiele atrakcji. Stylistki zadbały o piękną kreację, pracownia kapeluszy przygotowała atrakcyjne nakrycie głowy. Były życzenia, tort urodzinowy oraz mnóstwo gości - mieszkańców łąki. Przy wspólnych śpiewach, występach i konkursach wszyscy świetnie się bawili. (galeria zdjęć)
wiosna   wiosna    
PROPOZYCJA WYJAZDU NA ZIELONĄ SZKOŁĘ
W tym roku szkolny planujemy zorganizować wyjazd na zieloną szkołę do Złotoryi (woj. dolnośląskie) w terminie 01.06 – 10.06.2015 (10 dni). Na wyjazd możemy zabrać maksymalnie 12 dzieci z klas gimnazjalnych oraz klasy VI SP (dwoje opiekunów). Ze względu na specyfikę wyjazdu muszą to być dzieci samodzielne, zdyscyplinowane, bez poważnych problemów zdrowotnych.
Krótka charakterystyka wyjazdu:
• przejazdy komunikacją miejską lub busami
• codzienne, kilkugodzinne wycieczki (sporo chodzenia) – m.in. zamek w Grodźcu, świątynia Wang w Karpaczu, aquapark, wrocławskie ZOO,
• samodzielne robienie zakupów i przygotowywanie śniadań i kolacji
• obiady dwudaniowe w restauracji
• noclegi w schronisku młodzieżowym Zacisze (świeżo po remoncie)
• popołudniowe zajęcia lekcyjne
Prezentację przybliżającą atrakcje poprzedniego wyjazdu można pobrać TUTAJ.
Złotoryja
DZIEŃ KOBIET NA WESOŁO

"Niby dzień jak co dzień" jednak u nas na Weterynaryjnej - dzieje się. Z racji tego, że Dzień Kobiet był w niedzielę, odważni chłopcy z klas I i II gimnazjum, pod kierunkiem pana Andrzeja Szulika, postanowili uczcić to święto w poniedziałek, 9 marca 2015r. W programie artystycznym "Na wesoło" były wiadomości ze świata kobiet, prezentacja o Dniu Kobiet, występ baletu Barysznikowa (fragment "Jeziora łabędziego"), piosenka "Nieidealna". Na zakończenie wszystkie panie i dziewczęta z naszej szkoły zamiast symbolicznego kwiatka zostały poczęstowane "Rajskim Jabłkiem od Adama".

Dzień Kobiet   Dzień Kobiet    
I TY MOŻESZ ZOSTAĆ PISARZEM
Projekt "Książeczki internetowe z ulicy Weterynaryjnej" jest realizowany w roku szkolnym 2014/15 pod kierunkiem p. Andrzeja Jędrzejewskiego (nauczyciela języka angielskiego). Jest to jeden ze sposobów pokazania szerszej społeczności prac plastycznych i zdjęć wykonanych przez dzieci. Pierwszą książeczką opublikowaną w Internecie była bajka "Księżniczka idzie do szkoły" z ilustracjami Macieja G. z kl. III g. Od tego czasu powstało już kilka nowych opowieści, w języku polskim i angielskim, można je zobaczyć TUTAJ
książka   książka    
UNIHOKEJ NA SIENNICKIEJ
Pierwszy szkolny Turniej Unihokeja o Puchar Dyrektora Szkoły, zorganizowany przez nauczycieli wychowania fizycznego, odbył się 3 marca 2015r. na Hali Siennicka. W imprezie startowało 6 drużyn klasowych (zaczynając od klasy IV SP do klasy II gimnazjum), młodsi uczniowie dopingowali swoich kolegów na trybunach. Po bardzo emocjonujących meczach złoto wywalczyła reprezentacja klasy II gimn., srebro uczniowie klasy VI, a brąz klasa IV. Tuż za podium (IV miejsce) znalazła się klasa V, dalej klasa I gimn. i tajemnicza drużyna "MIKS C". Zawody wszystkim bardzo się spodobały i liczymy na ich kontynaucję w następnych latach. (galeria zdjęć)
unihokej   unihokej    
ZMAGANIA O PUCHAR BURMISTRZA DZIELNICY PRAGA POŁUDNIE
Dnia 26 lutego 2015 r. w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Turniej Boccia o Puchar Burmistrza Dzielnicy – Warszawa Praga Południe. Uczestnikami turnieju były dzieci i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną, z ośmiu placówek: z Bartniczej, Kordeckiego, Elektoralnej, Grodziska Mazowieckiego, Wołomina i Działdowa.
W turnieju zagrało łącznie 48 zawodników. Rozgrywki przeprowadzone zostały w dwóch grupach, z których do półfinału awansowały cztery drużyny. Po serii pasjonujących rozgrywek, na podium znalazły się następujące drużyny:
• I miejsce – ZSS Wołomin;
• II miejsce – ZSS nr 85 w Warszawie;
• III miejsce – ZSS nr 91 w Warszawie.

Zwycięskie drużyny nagrodzone zostały pamiątkowymi pucharami, medalami i dyplomami, a wszyscy zawodnicy turnieju otrzymali nagrody rzeczowe.
Organizatorzy składają serdeczne podziękowania panu Tomaszowi Kucharskiemu - Burmistrzowi Dzielnicy Praga Południe, za objęcie imprezy patronatem oraz ufundowanie pucharów, medali i upominków dla wszystkich uczestników. Pomoc dziecku niepełnosprawnemu w realizacji jego pasji i zainteresowań jest wyrazem zrozumienia i życzliwości wobec osób potrzebujących wsparcia. (galeria zdjęć)

puchar   puchar    
HARCERSKA WIECZORNICA

Dnia 24 lutego w naszej szkole odbyła się wieczornica harcerska z okazji Dnia Myśli Braterskiej. Udział w niej wzięli Komendantka Hufca Praga- Południe,  instruktorzy, harcerze i zaproszeni goście. Uroczystość rozpoczęła się tradycyjnie rozpaleniem kominka  i gawędą  o idei i historii Dnia Myśli Braterskiej,  którą opowiedziała hm. Ewa Lachiewicz.
W części artystycznej wystąpili:
- zespół harcerski „Śpiewograjki” z naszej szkoły, który wykonał piosenki: „ W blasku watry”, „Święty ogień”, „ W pogoni”. „Rosomak”, „Piosenka o zielonym świecie”, „Nie ma ceny”, „Bór”, „Nieprzetarty szlak”,
- niepełnosprawny artysta Igor Stawierej, który wykonał wiązankę utworów F. Chopina.
Podczas wieczornicy komendantka hufca Krystyna Mamak wręczyła instruktorom odznaczenia  i listy pochwalne od Naczelnika ZHP. Spotkanie zakończono obrzędowym kręgiem i pieśnią „Bratnie słowo”.

wieczornica   wieczornica    
SZKOLNY BAL KARNAWAŁOWY

Karnawał zbliża się ku końcowi, pora więc na szkolny bal (12.02.2015). Samorząd Uczniowski zadbał o dobrą zabawę i ciekawe konkursy, p. Andrzej Szulik o świetną muzykę, a pani Dyrektor o pączki z okazji tłustego czwartku. Tradycyjnie na zakończenie imprezy odbył się pokaz mody i jury rozdało nagrody za najciekawsze przebranie (galeria zdjęć).

bal   bal    
ZIMA W MIEŚCIE 2015 (18.01 - 30.01)

W tym roku bardzo wcześnie i tradycyjnie bez śniegu, ale zabawa i tak była świetna. Dzięki uprzejmości organizatorów cała nasza grupa mogła obejrzeć wystawę klocków Lego na stadionie Narodowym. Wszystkich zachwycił film Miś Paddington. Spora grupa uczestników po raz pierwszy założyła łyżwy i spróbowała swoich sił na lodowisku. Podczas Zimy w Mieście nie mogło zabraknąć spotkań z kulturą, które odbyły się w Zamku Królewskim, Muzeum Na Woli i w Łazienkach (galeria zdjęć).
Obszerną relację z przebiegu akcji "Zima w Mieście" znajdziecie TUTAJ.

zima   zima    
Jasełka 2014

Uroczysta, szkolna wigilia odbyła się 17 grudnia 2014r. Tradycyjnie w świąteczny nastrój wprowadziło nas przedstawienie jasełkowe w reżyserii p. Anetty Rębacz. Po raz pierwszy na scenie oprócz uczniów znalazło się tak wielu nauczycieli (siedmioro), którzy chcieli spróbować swoich sił w aktorstwie. 12 stycznia 2015r. przedstawienie zostało wystawione w DPS "Matysiakowie", gdzie zostało nagrodzone gromkimi brawami i łzami wzruszenia (galeria zdjęć).

wigilia   wigilia    
ZAJĘCIA BIBLIOTECZNE
11 grudnia 2014 młodzież z klasy IIa gimn. w warsztatach typograficznych w Bibliotece nr 58 na Żoliborzu. Uczniowie za pomocą wielkoformatowych drewnianych czcionek tworzyli oryginalne prace po okiem profesjonalisty – pana Jana Bajtlika, który jest ubiegłorocznym absolwentem Wydziału Grafiki Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych.
biblioteka   biblioteka    
MIKOŁAJKOWY TURNIEJ BOCCIA

Wyjątkowy bo Mikołajkowy Turniej Boccia odbył się po raz drugi 5 grudnia 2014. W zawodach wzięło udział 17 drużyn oraz reprezentacje klas młodszych (oddzielna kategoria wiekowa). Oprócz uczniów do zabawy włączyli się nauczyciele i rodzice. Po wielu emocjonujących rozgrywkach udało się wyłonić zwycięzców (galeria zdjęć):

Rozgrywki międzyklasowe (młodsi)
I miejsce – kl. II
II miejsce – kl. III
III miejsce – kl. 0/I, Ia
IV miejsce – kl. Vc

Drużyny trzyosobowe (starsi)
I miejsce – Patryk, Adrian i Kamil (kl. I gimn.)
II miejsce – Michał z mamą i Angelika
III miejsce – Patrycja, Klaudia i Sylwia (kl. IIc)

boccia   boccia    
PODSUMOWANIE AKCJI "PSIA GWIAZDKA"
Na apel kończący akcję każda klasa przyniosła, zbierane przez cały miesiąc, dary dla bezdomnych zwierząt w schronisku Na Paluchu. Odzew był ogromny. Do zbiórki włączyła się cała społeczność szkolna. W sumie zebraliśmy 70 kilogramów i 20 puszek karmy, 5ręczników, 2 kołdry oraz 3 koce. Atrakcją apelu była wizyta puszystych psiaków , które swoją zabawą z piłeczką wzbudziły wielki entuzjazm. Karma i inne dary dla czworonogów zebrane w szkole, trafiły do schroniska Na Paluchu. Pani Grażyna z mamą Klaudi B., zawiozły je własnymi samochodami Pojechało też kilku uczniów gimnazjum, którzy mieli okazję zobaczyć schronisko i porozmawiać z panią Dyrektor Wandą Dejnarowicz o jego mieszkańcach .
Akcji charytatywnej "Psia gwiazdka" towarzyszył konkurs prac plastycznych. W holu szkolnym zostały zaprezentowane prace, których autorzy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Praca zbiorowa klasy III c decyzją jury, została przesłana na konkurs miejski Biura Edukacji. (galeria zdjęć)
Psia Gwiazdka Psia Gwiazdka
BAZYLISZEK W TEATRZE
27 listopada 2014r. szkolna grupa teatralna "Zygzak" wzięła udział w I Festiwalu Sztuki Teatralnej Fundacji Krzewienie Kultury Artystycznej Osób Niepełnosprawnych, który odbył się w Pałacu Staszica w Warszawie. Nasi uczniowie zaprezentowali spektakl "Bazyliszek", za który zdobyli wyróżnienie Ogólnopolskiego Teatru Niepełnosprawnych. Młodzi aktorzy otrzymali pamiątkowy puchar, dyplom, koszulki z logo festiwalu oraz zaproszenie do wystawienia spektaklu na scenie Teatru Ateneum.
ZAKOŃCZENIE SŁODKIEGO PROJEKTU
Impreza ogólnoszkolna podsumowująca projekt Koła Ekologicznego "Od buraka do lizaka" odbyła się 25 listopada 2014r. Rozpoczęła się ona od zabawnej scenki "Posiał dziadek buraka cukrowego w ogrodzie". W tym dniu każdy mógł zobaczyć jak wyglądają prawdziwe buraki cukrowe, które uczniowie wyhodowali podczas warsztatów przyrodniczych na SGGW. Wszyscy próbowali jaki mają słodki smak! Na prezentacji multimedialnej zobaczyli w jaki sposób z tych buraków powstaje cukier. Wszyscy poczęstowali się kolorowymi słodkościami z Manufaktury Cukierków, którą odwiedzili uczniowie z koła Eko. Następnie uczniowie-chemicy z klasy III gimnazjum wyjaśnili do jakich substancji należy cukier, jaki ma skład i właściwości. Przekonali wszystkich, że inny rodzaj cukru, też słodki ale zdrowszy, zawierają owoce i warzywa. Konkurs na rozpoznawanie smaków potwierdził, że wszyscy dobrze je znamy. Potem każda klasa zajęła się przygotowaniem zdrowej, pełnej witamin potrawy właśnie z wykorzystaniem warzyw i owoców. Na naszej imprezie był gość specjalny - pani inżynier Elżbieta Owczarek z SGGW, której serdecznie podziękowaliśmy za pomoc w realizacji całego projektu. (galeria zdjęć)
dzień buraka dzień buraka
O SZKODLIWOŚCI NADMIARU CUKRU
Uczniowie klasy III gimnazjum należący do Koła Ekologicznego, w ramach projektu "Od buraka do lizaka", przygotowali specjalną wystawę prezentującą przebieg projektu oraz promującą zdrowe odżywianie. Na obrazowej tablicy zamieścili informacje o zawartości cukru w niektórych najczęściej kupowanych napojach. Wiadomości na ten temat uzyskali od studentów koła naukowego z Wydziału Żywienia na SGGW.
O szkodliwości nadmiaru cukru w pożywieniu rozmawiał z uczniami gimnazjum i szkoły podstawowej na specjalnym spotkaniu w dniu 21 listopada 2014 , pan P. Kalbarczyk z Centrum Medycyny Szkolnej.
burak   burak    
WYCIECZKA DO MANUFAKTURY CUKIERKÓW
To była słodka i pełna czarów wycieczka! Zobaczyliśmy jak z karmelu, który otrzymuje się z rozpuszczonego w bardzo wysokiej temperaturze cukru, po dodaniu naturalnych barwników, powstają bajecznie kolorowe cukierki i lizaki. Wszystkie wyroby wykonywane są ręcznie, bez użycia maszyn, stąd właśnie nazwa "manufaktura". (galeria zdjęć)
manufaktura   manufaktura    
PO RAZ PIERWSZY W NASZEJ SZKOLE! SZKOLNE SPOTKANIA TEATRALNE
W dniach 22 do 24 października gościliśmy w szkole grupę uczniów ze Szkolnego Ośrodka Wychowawczego w Sokółce. Przyjechali do nas z własnym przedstawieniem kukiełkowym pt. "Król Maciuś Pierwszy". My pokazaliśmy im nasze widowisko pt. "40 lat minęło".
Występ gości z własnoręcznie wykonanymi kukiełkami był niezapomniany!
Podczas ich krótkiego pobytu w stolicy , wspólnie odwiedziliśmy jeszcze prawdziwe teatry. Obejrzeliśmy spektakl edukacyjny pt. "Kulek" w teatrze Kamienica oraz przedstawienie pt. "Zaczarowane wycinanki" w teatrze Guliwer. W tym ostatnim, uczestniczyliśmy jeszcze w zajęciach edukacyjnych, podczas których poznaliśmy różne lalki teatralne oraz tajemnice ich poruszania.
teatr teatr
40 LAT MINĘŁO ...

W tym roku Szkoła Podstawowa nr 240 obchodziła doniosły jubileusz 40 - lecia swojego istnienia. Główne uroczystości odbyły się 21 października 2014r. Zaproszonych gości zabraliśmy w niezwykłą podróż po dawnej i współczesnej stolicy. Spektakl teatralny dotyczył Warszawy oraz zmieniającego się wizerunku miasta. Parter szkoły zmienił się w tętniącą życiem stołeczną ulicę, na której praskie pioseni wykonywała szkolna kapela. Po przedstawieniu na Gości czekał poczęstunek w "budce z hot dogami" lub barze sałatkowym "Groszek" a na słodkości zapraszała klubokawiarnia "Przy parku". (galeria zdjęć)
O tych ważnych uroczystościach można przeczytać w stołecznej prasie. Zapraszamy do lektury.

http://www.wiadomoscisasiedzkie.pl/news/115/n/6593
http://mieszkaniec.pl/Archiwum/PDF/2014/22.pdf

lecie szkoły lecie szkoły  
KOLOROWY KĄCIK ZABAW
W ramach programu Radosna Szkoła w październiku oddano do użytku piękny plac zabaw dla najmłodszych uczniów. Dzięki temu dzieci z klas młodszych mogą aktywnie, atrakcyjnie i bezpiecznie spędzać czas.
plac zabaw plac zabaw  
AKTYWNI UCZNIOWIE W AKTYWNEJ WARSZAWIE
Na dobry początek nowego roku szkolnego nasi uczniowie skorzystali z oferty Stołecznego Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA i w sobotę 13 września 2014r. wzięli udział w Dniu Otwartym. Możliwości było wiele, my wybraliśmy się do Parku Szczęśliwickiego żeby pozjeżdżać kolejką grawitacyjną. BYŁO ODJAZDOWO!!!
aktywni aktywni  
PIERWSZE SPORTOWE ZMAGANIA
16 września 2014r. na boisku ZSS nr 99 przy ulicy Różanej w Warszawie odbył się Turniej Piłki Nożnej Szkół Specjalnych z rejonu warszawskiego. W imprezie brało udział 7 ekip, nasza drużyna (w składzie: Patryk D., Damian F., Kamil P., Tomek G., Mariusz M., Patryk L., Daniel G.) wywalczyła IV miejsce.
Tydzień później (24 września 2014r.) w Grodzisku Mazowieckim odbył się Turniej Zbijaka. Chętnych było tylu, że na zawody pojechały dwie drużyny. Ekipa w składzie: Magda, Damian, Patryk, Adam, Kuba, Kamil wywalczyła II miejsce i przywiozła srebrne medale.
turniej turniej  

TURYSTYCZNE PORZĄDKI

19 września 2014r. aktywnie uczestniczyliśmy w 21. akcji "Sprzątanie świata", która przebiegała pod hasłem "Turysto – szanuj środowisko".
Uczniowie gimnazjum sprzątali las w dzielnicy Wesoła. Prowadzeni przez podleśniczego pana Lecha Stępniewskiego zbierali śmieci pozostawione na leśnych szlakach. Mieli też okazję zobaczyć ciekawe miejsca jak bunkier z czasów II wojny światowej i zakątek rekreacyjny na skraju lasu przy ratuszu Wesoła.
Uczniowie szkoły podstawowej sprzątali okolice szkoły. Odwiedzili między innymi Park Skaryszewski, którego obrzeża, sąsiadujące z blokami są bardzo zaśmiecane.
las las  
LAUREACI KONKURSU
Kolejny już raz nasz braliśmy udział w konkursie organizowanym przez Towarzystwo Przyjaciół Warszawy pt. "Warszawa w kwiatach i zieleni". Zdobyliśmy trzecią nagrodę Prezydenta m. st. Warszawy w kategorii budynków i terenów użyteczności publicznej.
21 września 2014 roku, na uroczystej gali, pani Dyrektor odebrała dla szkoły przyznany dyplom i nagrody . Otrzymaliśmy automat do podlewania roślin oraz bon pieniężny (sto złotych), za który zakupimy potrzebne narzędzia ogrodnicze.
ogród ogród

BURACZANE WYKOPKI

24 września na warsztatach przyrodniczych w SGGW wykopaliśmy buraki cukrowe, które przez lato pięknie urosły. To było kolejne spotkanie i zajęcia z panią inżynier Elżbietą Owczarek, która wspiera nasz projekt pt. "Od buraka do lizaka".
buraki buraki  
HARCERSKA IMPREZA
Na terenie ośrodka "Helenów", 9 października 2014r. odbyła się uroczysta inauguracja roku harcerskiego 2014/2015. W zbiórce uczestniczyło 12 środowisk, w sumie ponad 160 osób. Nie mogło tam oczywiście zabraknąć harcerzy z 425 WDH, czyli krótko mówiąc uczniów naszej szkoły. Tradycyjnie już odbył się bieg harcerski, nie mogło też zabraknąć pysznego poczęstunku.
harcerze harcerze  
ROK SZKOLNY 2013/14
AKCJA "LATO W MIEŚCIE 2014"

Wyjątkowo długo, bo przez cztery tygodnie, trwała w naszej szkole akcja "Lato w Mieście 2014" (14.07 - 08.08.2014r.) Pogoda dopisała więc korzystaliśmy z uroków lata i ciekawych atrakcji: rejsu statkiem po Wiśle, kolejki grawitacyjnej, wycieczki do ZOO, spacerów po Starówce. Przy 30-sto stopniowych upałach największym powodzeniem cieszyły się wyjścia na basen oraz do kina. Na terenie szkoły odbywały się konkursy plastyczne, zawody sportowe oraz zajęcia komputerowe w e-Pracowni Grochów (galeria zdjęć).

lato   lato  
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

27 czerwca zakończyliśmy kolejny rok szkolny obfitujący w konkursy, zawody sportowe, wycieczki, wydarzenia artystyczne. Uczniowie odebrali świadectwa oraz nagrody za całoroczną pracę i zaangażowanie w życie szkoły. Pożegnaliśmy także absolwentów klas III gimnazjum, którzy od września rozpoczną naukę w szkołach zawodowych (galeria zdjęć).

Po raz ostatni zadzwięczał dzwonek,
Jutro wakacje, lekcje skończone!

Wszystkim Uczniom, Rodzicom i Pracownikom szkoły życzymy udanych wakacji.

koniec nauki   koniec nauki  
OD BURAKA DO LIZAKA
W kwietniu 2014 r. Koło Ekologiczne rozpoczęło realizację kolejnego projektu pt. "Od buraka do lizaka" we współpracy z panią inżynier Elżbietą Owczarek z SGGW. Wszystko zaczęło się od przygotowania poletka i posiania nasion buraka. 11 czerwca pojechaliśmy obejrzeć efekty naszej pracy. Zobaczyliśmy, że zagonek zazielenił się, buraki podrosły i każda roślina ma kilka liści. Dowiedzieliśmy się, że wymagają one odpowiedniej pielęgnacji. Należy grządki oczyścić z chwastów czyli wypielić, wzruszyć ziemię, a następnie buraki okopać. Pani inżynier Elżbieta Owczarek pokazała nam, jak to zrobić ręcznie za pomocą kopaczki. Na polu taką pracę wykonują specjalne maszyny. Już wiemy dlaczego burak cukrowy należy do roślin okopowych! (galeria zdjęć)
buraki buraki
PRACOWITE OWADY
Jak żyją pszczoły miodne? Jak wygląda ul, czyli domek dla pszczół? Czy wszystkie pszczoły żądlą? Jak rozpoznać trutnia, a jak królową pszczelej rodziny? Skąd bierze się miód? Jak pracuje pszczelarz? Jakie korzyści mamy z miodu? Na te i wiele innych ciekawych pytań otrzymaliśmy odpowiedzi podczas wycieczki do pasieki na terenie SGGW. To było niezwykle bliskie spotkanie z tymi groźnymi ale pracowitymi owadami (galeria zdjęć).
owady owady
FINAŁ SZKOLNEJ LIGI KRĘGLI
W tym roku pozalekcyjne zajęcia sportowe odbywały się poza placówką. Grupa zapalonych miłośników kręgli doskonaliła swoje umiejętności podczas cotygodniowych zajęć na Kręgielni "Saska". Całoroczne rozgrywki podsumowaliśmy w dwóch kategoriach, dziewcząt i chłopców.
DZIEWCZĘTA:
I miejsce: Patrycja K. (IIc) – 1792 pkt.
II miejsce: Sylwia Z. (IIc) – 1772 pkt.
III miejsce: Klaudia B (IIc) – 1610 pkt.
kręgle CHŁOPCY:
I miejsce: Mikołaj G. (Ia) – 2215 pkt.
II miejsce: Kamil G. (IIIc) – 2163 pkt.
III miejsce: Piotr W. (Ic) – 2116 pkt.
kręgle kręgle
OLIMPIADA NA KORDECKIEGO
Drużyna w składzie: Kamil G., Piotr W., Adam G., Łukasz G., Partycja K., Klaudia B., i Sylwia Z. 10 czerwca 2014r. reprezentowała naszą szkołę w zawodach sportowych zorganizowanych przez ZSS nr 90 przy ul. Kordeckiego. W zawodach wzięło udział 5 drużyn. Zawodnicy startowali w pięciu konkurencjach: skok w dal, rzut piłką lekarską, tor przeszkód, rzut lotkami do tarczy oraz bieg sztafetowy 8x80m. Ostatecznie nasza ekipa uplasowała się na III miejscu, za drużynami z Wołomina i Bartniczej. Udało nam się pokonać gospodarzy i drużynę z ul. Czarnieckiego.
olimpiada olimpiada
HARFA PAPUSZY
9 i 10 czerwca 2014r. odbyło się podsumowanie kolejnego projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Grupa Studnia O. W tym roku tematem zajęć było życie i twórczość sławnej, romskiej poetki - Papuszy. Finałowy występ odbył się w Starej Prochowni, a dzień wcześniej pokaz przedpremierowy obejżeli uczniowie naszej placówki. Po występie, w szkolnym Ekogródku spotkali się aktorzy, ich rodziny oraz twórcy spektaklu aby wspólnie podzielić się wrażeniami przy słodkim poczęstunku (galeria zdjęć).
harfa harfa
PODSUMOWANIE PRZEGLĄDU ARTYSTYCZNEGO
W dniu 9 czerwca 2014r. w Sali widowiskowej "Pod Kopułą" w gmachu Ministerstwa Gospodarki odbyło się podsumowanie przeglądu Artystycznego Środowisk "Nieprzetartego Szlaku". W trakcie imprezy wystąpiły wyróżnione zespoły, w tym dwa z naszej szkoły – zespół taneczny "Flesz" oraz harcerski zespół wokalno – muzyczny "Śpiewograjki". Uczniowie otrzymali mnóstwo nagród za udział w konkursach plastycznych i muzycznych. Atrakcją imprezy był występ wokalisty zespołu "Leszcze" – Macieja Miecznikowskiego. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.
W dniu 12 czerwca 2014r., na zaproszenie Dyrekcji DPS w Radości, harcerski zespół wokalno – muzyczny dał koncert na pikniku "Powitanie lata". W trakcie festynu harcerze wzięli udział w grze terenowej – "Szukamy lata"
harcerze harcerze
WYPRAWA NA MAZURY
W dniu 4 czerwca 2014 r. dziesięcioro uczniów naszego gimnazjum w nagrodę pojechało na wycieczkę autokarową na Mazury, zorganizowaną przez Zespół Szkół Specjalnych Nr 89 przy ul. Skaryszewskiej 8. Na początku odwiedziliśmy Leśniczówkę Pranie oraz mieszczące się tam muzeum poświęcone naszemu poecie - Konstantemu Gałczyńskiemu. Następnie dotarliśmy do miejscowości Popielno, gdzie mieści się hodowla konika polskiego, bobra, jelenia i muzeum przyrodnicze. Mogliśmy z bliska podziwiać piękne koniki, które żyją na wolności w Puszczy Piskiej. Niektórzy odważyli się pogłaskać bobra, o którym usłyszeliśmy wiele ciekawostek od pani przewodnik. Kolejną atrakcją wycieczki był rejs statkiem po Jeziorze Nidzkim. Chociaż nie dopisała pogoda, wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń (galeria zdjęć).
Mazury Mazury
WIOSENNE BIEGI
Siedmioro biegaczy z naszej szkoły wzięło udział w II Wiosennym Biegu zorganizowanym przez ZSS nr 89 i Międzyszkolny Ośrodek Sportowy przy ulicy Międzyparkowej (4 czerwca 2014). Sukcesem naszych zawodniczek zakończył się bieg dziewcząt gimnazjalnych: I miejsce – Anna T. (kl. VI), II miejsce - Anita T. (kl. V), III miejsce – Magda P. (kl. V). W kategorii chłopców gimnazjalnych III miejsce zajął Adam G. (kl. Ic). Podczas imprezy każdy mógł dodatkowo sprawdzić swoje umiejętności w takich konkurencjach jak strzały na bramkę, czy zapasy oraz obejrzeć pokazy judo i posłuchać "gwiazd Disco Polo" (galeria zdjęć).
biegi biegi
SPORTOWY DZIEŃ DZIECKA
2 czerwca 2014r. odbył się w naszej szkole sportowy dzień dziecka. Nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali bardzo ciekawe konkurencje m.in "ruchomy kosz", "gorąca piłka", "dziki zachód" i "siła mięśni". Uczestnicy brali również udział w zabawach rozrywkowych - "top model", "you can dance". Taniec z pomponami zaprezentowały dziewczyny ze szkolnego zespołu "Flesz". W części artystycznej obejżeliśmy premierowy spektakl "Calineczka", który wzbudził zachwyt całej widowni. Nie zawiedli nas również sponsorzy, firma Grycan dostarczyła pyszne lody, pizzeria Dominium oczywiście gorącą pizzę, a Mc'Donald swoje firmowe kanapki (galeria zdjęć).
dziecko   dziecko  
PIKNIK NA SGGW
Dni Otwarte SGGW, które w tym roku odbyły się 23 i 24 maja, to dla nas wielka okazja do obejrzenia prezentowanych wystaw różnych zwierząt, roślin, maszyn rolniczych, pokazów doświadczeń, degustacji. Możemy też brać udział w przygotowanych konkursach i zabawach. To niezwykła lekcja przyrody w pięknych ogrodach na terenie uczelni (galeria zdjęć).
piknik piknik
LEKKOATLETYCZNA RYWALIZACJA W OTWOCKU
22 maja 2014r. wzięliśmy udział w XII Lekkoatletycznych Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego "Sprawni-Razem" w Otwocku.
W tym roku naszą szkołę reprezentowali: Paulina M., Weronika W., Damian H., Mariusz M., Mikołaj G. i Adam G.
Najbliżej zdobycia medalu były dziewczęta - Paulina M. zajęła IV miejsce w biegu na 100 metrów dziewcząt starszych, a Weronika W. zajęła również IV miejsce w skoku w dal.
Pozostali zawodnicy uplasowali się na dalszych pozycjach, ale walczyli dzielnie i godnie reprezentowali naszą szkołę. Trzeba przyznać, że konkurencja była ogromna - startowało aż 14 drużyn z całego województwa mazowieckiego.
Atmosfera jak zawsze była doskonała, rywalizacja fair play a na koniec wszyscy zajadali się pyszną grochówką.
Otwock   Otwock  
X SPARTAKIADA "Z WIOSNĄ PO ZDROWIE"
Jak co roku w maju (14 - 15 maja 2014r.), nasi sportowcy uczestniczyli w ogólnopolskiej (15 drużyn) spartakiadzie, organizowanej przez OREW w Działdowie. W tym roku "z wiosną po zdrowie" wyruszyli: Grzegorz G., Diony Ch., Łukasz G., Adam G., Sylwia Z. i Klaudia B..
Pogoda dopisała, więc pierwszy dzień zawodów odbył się na stadionie. Wśród wielu konkurencji największe emocje wzbudziły: wyścig skrzynek, sztafeta piknikowa, suszenie prania i wyścig z jajkiem. Wieczorem, z okazji 10-lecia spartakiady, był pyszny tort oraz koncert zespołu Paraliż Band i tańce "do białego rana".
Drugi dzień przyniósł również wiele emocji podczas rywalizacji sportowej, ale największą niespodzianką były występy gwiazd: Shakiry, Michaela Jacksona i Cleo.
Zdobyte medale, nagrody, nowe znajomości i wrażenia na pewno długo zostaną w pamięci naszych sportowców (galeria zdjęć).
spartakiada   spartakiada  
SPORTOWE ZMAGANIA NA SZCZĘŚLIWICACH
9 maja 2014r. młodsza kadra sportowa naszej szkoły w składzie: Anita T., Magdalena P., Klaudia S., Dominika T., Hubert G., Damian F. wzięła udział w Pięcioboju Lekkoatletycznym w ZSS przy ul. Szczęśliwickiej. 6-cio osobowe drużyny rywalizowały w konkurencjach: skok w dal z miejsca, rzut piłką lekarską, siła mięśni brzucha, bieg na 60 metrów i sztafeta 6x 200 metrów.
Damian F. był najlepszy w rzucie piłką (12,35m), w skoku w dal ze wszystkich drużyn (1,85m), w konkurencji siły mięśni brzucha (33 brzuszki w ciągu 30 sekund).
Dziewczęta też pokonały same siebie bo poprawiły swoje osiągnięcia ze sprawdzianów w szkole we wszystkich konkurencjach, Dominika T. najdalej ze wszystkich dziewcząt skoczyła w dal (1,62m), Anita T. doskonale pobiegła w sztafecie.
Wszyscy zawodnicy świetnie się zaprezentowali i mamy nadzieję, że wyrośnie z nich wspaniała reprezentacja naszej szkoły (galeria zdjęć).
zawody   zawody  
FESTIWAL HARCERSKI
29 kwietnia 2014r. tradycyjnie w naszej szkole odbył się Przegląd Artystyczny Środowisk "Nieprzetartego Szlaku".
Motywem przewodnim w tym roku była "Przyjaźń" – dla podkreślenia jaką jest ona wartością w budowaniu relacji międzyludzkich. Na ten temat dzieci malowały swoje prace plastyczne, których w tym roku było bardzo dużo.
140 harcerzy i dzieci z różnych ośrodków, szkół wystąpiło w ramach części wokalnej. Nasz drużyna zaśpiewała piosenki "Bór", "Nie ma ceny", "Jakie watry".
Swój program artystyczny, układ z pomponami, zaprezentowały również dziewczyny ze szkolnego zespołu tanecznego "Flesz".
9 czerwca w Sali "Pod kopułą" wszyscy wezmą udział w uroczystym koncercie finałowym, gdzie nastąpi odebranie nagród.
festiwal   festiwal  
PRZEDSZKOLAKI NA START
29 kwietnia 2014r. najmłodsi sportowcy z naszej szkoły i zaprzyjaźnionego przedszkola rywalizowali w różnych konkurencjach sprawnościowych oraz na torze przeszkód. Wszyscy zawodnicy spisali się na medal, a każda reprezentacja otrzymała pamiątkowy puchar.
zawody zawody
BIEGAMY BO LUBIMY
W tym roku po raz pierwszy, w ramach projektu "Warszawa nowoczesną stolicą europejską", kilkoro uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum wzięło udział w Charytatywnym Marszobiegu "Bieg na TAK! Biegam Bo Lubię". W czasie 1 godziny 10 minut pokonaliśmy trasę długości 4,6 km. Przed wyruszeniem w trasę, na Placu Zamkowym, wzięliśmy udział w rozgrzewce dzięki czemu nie mieliśmy problemów z zakwasami. W kolejnych latach planujemy udział w kolejnych tego typu imprezach.
maraton maraton
ŚWIĘTO HARCERZY
W dniu 10 kwietnia 2014r. w Zespole Szkół Specjalnych nr 89 przy ul. Skaryszewskiej odbyła się uroczysta wieczornica z okazji 30 - lecia Rady Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski działającej na rzecz drużyn Nieprzetartego Szlaku Hufca ZHP Praga Południe. Patronat nad obchodami objął Minister Pracy i Polityki Społecznej Pan Władysław Kosiniak-Kamysz. Uroczystość uświetnił występ harcerskiego zespołu wokalno – muzycznego "Śpiewograjki" działającego w naszej szkole.
W podziękowaniu za wieloletnią współpracę i otwartość na potrzeby drużyn Nieprzetartego Szlaku p. Dyrektor Beata Domańska otrzymała "laskę skautową" "Niezawodny przyjaciel ZHP" przyznawaną przez Naczelnika Związku Harcerzy Polskich, dla osób szczególnie zasłużonych.
Opiekunowie drużyny działającej w naszej szkole, tj. instruktorki podharcmistrzyni J. Kamoda i podharcmistrzyni J. Kotulska za działalność na rzecz harcerzy NS zostały uhonorowane Medalami im. H. Jordana przyznawanymi przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci. Nauczycielom wspomagającym pracę drużyny tj. p. A. Arcichowskiej i p. A. Szulikowi przyznano "Złote odznaki ruchu przyjaciół harcerstwa".
Licznie przybyli goście mogli obejrzeć również wystawę prezentującą historię oraz działalność 17 drużyn Nieprzetartego Szlaku zrzeszonych w Hufcu Praga Południe.
Ta bardzo miła dla nas uroczystość była okazją do spotkania wszystkich przyjaciół, którzy wspomagają dzieci i młodzież z różnymi niepełnosprawnościami działającymi w ruchu Nieprzetartego Szlaku (galeria zdjęć).
harcerze harcerze
DZIEŃ ZIEMI
W tym roku Dzień Ziemi świętowaliśmy w naszej szkole pod hasłem "Pamiętajcie o ogrodach". Wszyscy uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną o wiosennych roślinach zdobiących nasze parki, ogrody i balkony. Następnie odbył się pokaz prawidłowego sadzenia, przesadzania i pielęgnacji roślin doniczkowych. W tym dniu każda klasa wzięła udział w warsztatach ogrodniczych. Uczniowie samodzielnie sadzili kwiaty doniczkowe oraz wysiewali owies na ozdobę wielkanocną stołu. W holu szkolnym przez cały dzień trwał kiermasz roślin ozdobnych zorganizowany przez Koło Eko. Zaprzyjaźnieni ogrodnicy wystawili piękne okazy kwiatów i różnych roślin ogrodowych, które mogli kupić okoliczni mieszkańcy i cała społeczność szkolna (galeria zdjęć).
Dzień Ziemi Dzień Ziemi
POWITANIE WIOSNY

21 marca br Koło Ekologiczne razem z Samorządem Szkolnym zorganizowało imprezę – "Powitanie Wiosny". Najpierw uczniowie obejrzeli krótkie inscenizacje w wykonaniu klas  Vc, IV/V i IIa G. Później, po wspólnych pląsach z Wiosną, odbyły się konkursy z nagrodami.
Gwoździem programu okazał się pokaz mody ekologicznej. Na czerwonym dywanie w oryginalnych strojach wykonach z surowców wtórnych (torebek foliowych, papieru, tektury) zaprezentowały się modelki i modele ze wszystkich klas. Eko – stroje były tak pomysłowe, że jurorzy mieli wielki kłopot z wyborem najładniejszych. Nagrody otrzymali więc uczniowie ze wszystkich klas biorących udział w pokazie (galeria zdjęć).

wiosna wiosna
AKCJA "ZIMA W MIEŚCIE"
W tym roku to raczej Wiosna w Mieście, ale brak śniegu nie przeszkodził nam w dobrej zabawie. Od 17 do 28 lutego grupa 40 uczniów uczestniczyła w atrakcjach przygotowanych i finansowanych przez m.st. Warszawa. Były więc kręgle na Saskiej, łyżwy na Torwarze, zajęcia w Muzeum Wojska Polskiego i w Galerii Zachęta. Słoneczna pogoda sprzyjała pierwszym wiosennym spacerom – wizyta w ZOO. W pierwszym tygodniu ferii z dużym zainteresowaniem śledziliśmy zmagania sportowców na olimpiadzie w Soczi. W pracowni komputerowej powstały ciekawe prezentacje multimedialne na ten temat oraz przeprowadzono konkurs wiedzy olimpijskiej, w świetlicy dzieci stworzyły kronikę olimpijską, a na sali gimnastycznej odbyły się oczywiście zawody sportowe. Dwa tygodnie ferii szybko zleciały i już z niecierpliwością czekamy na Lato w Mieście 2014. (galeria zdjęć)
zima Zima
WALENTYNKOWY KONKURS
14 lutego 2014r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IV Konkursie Logopedyczno – Recytatorskim z okazji Walentynek. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Specjalnych nr 89 na ulicy Skaryszewskiej 8.
Dzieci pod opieką p. Elżbiety Maciejaszek – Begiedzy i p. Wiesławy – Anny Gackiej przygotowały inscenizacje wierszy J. Brzechwy "Żuraw i czapla", "Hipopotam" oraz T. Śliwika "Zakochana żaba".
W konkursie I miejsce zajęła Anita T. z klasy V; II miejsce zajął Mariusz M. z klasy II a gimnazjum. Nagrodę publiczności otrzymał Damian H. z klasy II a gimnazjum.
Wszyscy uczniowie świetnie się spisali zajmując wysokie lokaty i byli zadowoleni ze swoich występów i otrzymanych nagród.
serce konkurs serce
KOLOROWA ZABAWA
Na zakończenie I semestru odbył się Bal Karnawałowy (13.02.2014r.) połączony ze świętem zakochanych, w trakcie imprezy uczniom i nauczycielom przekazano wyczekane karki walentynkowe. Do "Krainy Czarów" przybyło duzo księżniczek, wróżek, dam dworu, czarodziejów, supermenów, ochroniarzy i wiele innych postaci z bajek. O oprawę muzyczną zadbał DJ Andrzej wraz z pomocnikiem Czarkiem. W rytmach najnowszych przebojów uczniowie doskonale się bawili. Samorząd Szkolny przygotował wiele atrakcyjnych konkursów z nagrodami nic więc dziwnego, że wszyscy chcieli brać w nich udział. Pod koniec balu przeprowadzono konkurs na najciekawszy strój karnawałowy (galeria zdjęć).
bal bal
WIGILIJNE SPOTKANIE
19 grudnia 2013 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste spotkanie opłatkowe połączone ze wspólnym śpiewaniem kolęd, występem artystycznym, wizytą Mikołaja oraz wigilijnym poczęstunkiem w klasach. Jasełkowe przedstawienie przeniosło nas w świat diabłów i aniołów walczących o ludzkie dusze. Na scenie oprócz uczniów zadebiutowali także nauczyciele. Przedstawienie dodatkowo obejrzały dzieci z okolicznych przedszkoli (18.12.2013) oraz mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej im. "Matysiaków" (14.01.2014). (galeria zdjęć)
dzwoneczek Wigilia dzwoneczek

   

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

W poniedziałek (16 grudnia 2013r.) w urzędzie Dzielnicy Praga Południe w godzinach 9.00 - 12.00 odbędzie się kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez naszych podopiecznych.

kiermasz
MIKOŁAJKOWY TURNIEJ BOCCIA- 4. XII. 2013R.

Rośnie liczba zainteresowanych grą w boccia w naszej szkole. W tegorocznym turnieju mógł wziąć udział każdy, kto choć trochę "kuma" tę grę, lubi sportową rywalizację i dobrą zabawę. Zgłosiło się 15 drużyn 3 - osobowych, składających się z uczniów, rodzeństwa, rodziców i nauczycieli. Rozgrywki między drużynami były bardzo zacięte, często o rozstrzygnięciu meczu decydował trzeci end. W niektórych meczach emocje zawodników "sięgały zenitu", ale kapitanowie dość szybko mobilizowali drużynę, bo w tej grze liczy się przecież koncentracja i precyzja rzutów.
Klasyfikacja końcowa turnieju:
I miejsce drużyna w składzie: Piotr W., Rafał R., Mikołj G.
II miejsce drużyna w składzie: Anita T., Anna T., pani dyrektor Beata Domańska
III miejsce drużyna w składzie: Sylwia Z., Angelika F., pani Agnieszka Fink.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali mikołajkowe upominki (galeria zdjęć).

boccia boccia
DZIEŃ ZIEMNIAKA
Na zakończenie projektu pt. "Ziemniak, roślina znana i nieznana" 25 listopada w szkole świętowaliśmy "Dzień ziemniaka". Uczniowie koła ekologicznego przygotowali inscenizację legendy o tym skąd wziął się ziemniak w Polsce. Prezentacja multimedialna dostarczyła wszystkim uczniom wiedzy o pochodzeniu tej rośliny, o odżywczych wartościach bulw ziemniaka oraz jego wykorzystaniu w różnych gałęziach przemysłu. Uczniowie klasy I gimnazjum zaprezentowali wesołe scenki pieczenia placków ziemniaczanych i gotowania ziemniaków. Został przeprowadzony krótki quiz wiedzy o ziemniaku oraz konkursy i zabawy. Każdy mógł skosztować jak smakują pyzy i kopytka.
Tego dnia uczniowie gimnazjum przygotowywali wybrane sałatki ziemniaczane. W klasach szkoły podstawowej odbyły się warsztaty plastyczne, na których wykonano ciekawe prace plastyczne z ziemniaczanych pieczątek i różne figurki cudaki-kartoflaki (galeria zdjęć).
ziemniaki ziemniaki
W ŚWIECIE SYMBOLI
Żółty znak z czerwoną literą M, wstążka na fladze…. – uczniowie klas Ic i IIc już wiedzą, co te symbole oznaczają. Wokół nas jest dużo różnych znaków, które coś do nas "mówią". Można się o nich dowiedzieć w Domu Spotkań z Historią przy ul. Karowej. 21 listopada 2013r. uczniowie obu klas brali tam udział w warsztatach plastyczno – historycznych pt. "Symbole w Warszawie".
symbole symbole
ZEBRANIE Z RODZICAMI
20 listopada 2013r. (środa) zapraszamy Rodziców na kolejny dzień otwarty w naszej szkole. Spotkania z wychowawcami i nauczycielami rozpoczną się o godz. 17.00.
WYCIECZKA HISTORYCZNA
18 listopada 2013r. uczniowie klas V i VI, aby upamiętnić rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, wybrali się na plac J. Piłsudskiego. Przed Grobem Nieznanego Żołnierza obejrzeliśmy zmianę warty a następnie udaliśmy się pod pomnik Marszałka. Kolejnym punktem programu była wizyta w Muzeum Wojska Polskiego, gdzie zwiedziliśmy wystawę plenerową. Nie tylko chłopcy byli pod wrażeniem sprzętu bojowego (galeria zdjęć).
wojsko wojsko
OPOWIEŚCI CYGAŃSKIE

W tym roku kontynuowaliśmy naszą współpracę ze Stowarzyszeniem Grupa Studnia O w ramach projektu "Mali ambasadorowie. Opowiedz swoją Warszawę". Na warsztatach słowno - muzycznych, które odbywały się w naszej szkole chętni uczniowie poznawali historię i kulturę Romów, ich zwyczaje, tradycje i język. W ramach projektu uczniowie zwiedzali cygańską Pragę, a ich przewodnikami byli seniorzy z zespołu Cała Praga Śpiewa. Podsumowaniem całego przedsięwzięcia był udział w Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Opowiadania w Instytucie Teatralnym (14 listopada 2013r), a zwłaszcza występ podczas finałowego spektaklu "Tabor warszawski" (galeria zdjęć).
Więcej informacji o tym projekcie znajduje się tutaj.

StudniaO StudniaO
MALI SPORTOWCY
6 listopada 2013r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły mogli się wykazać sprawnością fizyczną i wiedzą o zdrowym stylu życia. Dla wielu z nich był to pierwszy występ w zawodach międzyszkolnych. Nabyte doświadczenia z pewnością zaowocują w przyszłości sukcesami sportowymi. Zawody, jak co roku, zorganizowała szkoła przy ulicy Elektoralnej.
zawody zawody
PAMIĘTAMY O TYCH CO ODESZLI
W listopadzie uczniowie z różnych klas razem z wychowawcami odwiedzali warszawskie cmentarze, głównie Stare Powązki i Powązki Wojskowe. Przy grobach wielkich Polaków i słynnych Warszawiaków poznawaliśmy ich życiowy dorobek oraz historię naszego miasta. Na opuszczonych grobach zapaliliśmy światełka pamięci. Spacerując w promieniach jesiennego słońca mogliśmy podziwiać piękne, zabytkowe pomniki.
Powązki Powązki
CZYSTOŚĆ NASZĄ DEWIZĄ
4 listopada 2013r. agenda "Promocja zdrowia" przeprowadziła apel pt. "Jak Cię widzą, tak Cię piszą". Uczniowie z klas młodszych wykonywali zadania dotyczące higieny osobistej, estetycznego wyglądu, spożywania śniadania oraz kulturalnego zachowania. Najaktywniejsi uczestnicy otrzymali nagrody.
czystość czystość
WIEJSKA ZAGRODA W STOLICY
Uczniowie klasy IV/V i VI 28 października przekonali się, że aby obejrzeć wiejskie zwierzęta wcale nie trzeba wyjeżdżać z Warszawy. Wystarczy pojechać na Bródno do tamtejszego folwarku aby pojeździć konno, wydoić kozę i krowę, poznać różne gatunki kur i królików. Miłą niespodzianką było ognisko i kiełbaski oraz harce na placu zabaw (galeria zdjęć).
PGR PGR
SZKOLNI ARTYŚCI W AKCJI
Uczniowie z klas Ic i IIc gimnazjum należą do Grupy Aktywności Twórczej w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej przy ulicy Jezuickiej 4. Raz w miesiącu biorą udział w warsztatach plastycznych. W przestronnej pracowni malarskiej, stojąc przed sztalugami z pędzlem w dłoni stają się prawdziwymi artystami. Na koniec każdego cyklu zajęć organizowana jest wystawa najlepszych prac, prezentująca obrazy malowane temperą i akrylami lub rysowane pastelami olejnymi. W tym roku wernisaż odbył się 18 października 2013r. w Galerii Stara Prochownia.
wernisaż wernisaż
WYBORY DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO
17 października 2013r. uczniowie klas gimnazjalnych, klasy VI SP oraz nauczyciele i pracownicy administracyjni szkoły wybierali członków Samorządu Szkolnego w bezpośrednich, powszechnych i tajnych wyborach. W głosowaniu wzięło udział 78 osób, nad jego prawidłowym przebiegiem czuwała komisja wyborcza. Po zliczeniu wszystkich głosów komisja poinformowała o nowym składzie Samorządu Szkolnego: Mikołaj G. (kl.I), Iza O. (kl.I), Mariusz M. (kl. IIa), Damian H. (kl. IIa), Karolina P. (kl. VI) i Weronika W. (kl. III). Zwycięzcom gratulujemy i życzymy zapału do pracy.
wybory wybory
WITAJCIE W SZKOLE

Podczas tegorocznych obchodów Dnia Nauczyciela w naszej szkole przyjęliśmy do grona społeczności szkolnej pięciu pierwszaków. Po uroczystym ślubowaniu Pani Dyrektor każdego z nich uroczyście pasowała na ucznia naszej szkoły.
Miłym akcentem artystycznym było przedstawienie szkolnego teatrzyku "Zygzak" pt. "Z życia pewnej klasy". Aktorzy mieli stosunkowo łatwe zadanie - musieli zagrać samych siebie, czyli uczniów. Śmiechu było co niemiara. Okazuje się, że szkoła to bardzo wesołe miejsce (galeria zdjęć).

pasowanie uczennica pasowanie
JESIENNE OGNISKO
9 października odbyła się wycieczka do lasu miejskiego Wola Grzybowa. Pojechaliśmy tam mało znanym dla naszych uczniów środkiem komunikacji warszawskiej, jakim jest szybka kolej miejska (SKM). Na miejscu spotkaliśmy się z panem podleśniczym L. Stępniewskim
i odbyliśmy spacer po lesie, słuchając wiele ciekawostek o tym terenie, który kiedyś był poligonem dla żołnierzy. Po spacerze usiedliśmy przy ognisku, gdzie piekliśmy kiełbaski i ziemniaki. Humory wszystkim dopisały więc chętnie śpiewali przy dźwiękach gitary. Krótki wypad był bardzo udany.
   
OTWARCIE SPECJALISTYCZNYCH E-PRACOWOWNI WARSZAWSKICH
3 października 2013r. pani Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz - Waltz podczas wizyty w naszej szkole dokonała uroczystego otwarcia e-pracowni warszawskich. Zapoznała się ze specjalistycznym sprzętem komputerowym, na którym pracowali nasi uczniowie, obserwowała uczniów podczas rozwiązywania kilku zadań z gry miejskiej, a także sama spróbowała obsługi kilku urządzeń. Krótka relacja prasowa i telewizyjna z tej uroczystości (galeria zdjęć).

otwarcie

komputer otwarcie
WYCIECZKA NA STADION NARODOWY
Dzięki uprzejmości Fundacji Pożywanie - Darem Serca., która przekazała nam bezpłatne bilety mogliśmy zwiedzić Stadion Narodowy (26 września 2013r.). Pokonując trasę piłkarską zobaczyliśmy szatnie zawodników, salę konferencyjną, podziemia stadionu, wyszliśmy na płytę boiska. Siedząc na trybunach poczuliśmy się jak prawdziwi piłkarscy kibice.
stadion piłka stadion
GOŚCIE Z SOKÓŁKI
25 i 26 września 2013 roku gościliśmy w szkole grupę uczniów z opiekunami ze Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Sokółce. To było wspaniałe spotkanie integracyjne
o charakterze sportowym. Odbyły się wspólne rozgrywki na kręgielni i turniej boccia na sali gimnastycznej. Wspólnie oglądaliśmy jak urządzony jest w środku Stadion Narodowy. Goście mieli jeszcze okazję odwiedzić Muzeum Sportu i Turystyki. Wspólnie odkrywaliśmy piękne zakątki stolicy. Czekamy na kolejne nasze spotkanie i zapraszamy (galeria zdjęć).
Sokółka Sokółka
ZIEMNIAKI JUŻ WYKOPANE
23 września, uczniowie klasy I gimnazjum oraz należący do szkolnego koła ekologicznego wzięli udział w wykopkach ziemniaków na poletku doświadczalnym SGGW. Wszystko to w ramach realizacji projektu pt. "Ziemniak – roślina znana i nieznana". Pani inżynier Elżbieta Owczarek przedstawiła budowę rośliny ziemniaka oraz sposób jego uprawy. Uczniowie poznali różne odmiany ziemniaków i wiele ciekawostek o nich. Na pożegnanie otrzymaliśmy inne dary jesieni – kukurydzę, słonecznik i kolorowe dynie. Dziękujemy, (galeria zdjęć).
wykopki wykopki
CZYSTA NASZA POLSKA CAŁA
20 września 2013 braliśmy udział w 20 akcji "Sprzątanie Świata – Polska". Uczniowie gimnazjum wraz z wychowawcami, pod okiem pana podleśniczego L. Stępniewskiego, sprzątali las miejski w dzielnicy Wesoła. Uczniowie szkoły podstawowej zbierali śmieci na terenie wokół szkoły oraz w Parku Skaryszewskim.
Do worków na śmieci trafiły zebrane w tych miejscach szklane butelki, plastikowe opakowania i torby foliowe i inne porzucone odpady. W lesie odkryliśmy też dzikie wysypisko śmieci i dużą ilość plastikowych osłon z kabli. To smutne, że tak niszczymy przyrodę (galeria zdjęć).
las las
ROK SZKOLNY 2012/2013
LATO W MIEŚCIE 2013

Rozpoczął się nabór uczestników na akcję Lato w Mieście 2013, w tym roku wyjątkowo w sierpniu (19 - 30 sierpnia 2013r.). Jak co roku planujemy: wyjścia na basen, do kręgielni, do kina, konkursy, zawody sportowe, spacery po Warszawie oraz kilka nowych atrakcji. Zapraszamy chętnych z naszej szkoły oraz uczniów z pozostałych placówek kształcenia specjalnego. Szczegółowych informacji udziela sekretariat szkoły (tel. 22 810 07 82)

lato lato lato lato lato
ROK SZKOLNY 2013/2014 - REKRUTACJA

Informujemy Państwa, że prowadzimy zapisy do wszystkich klas szkoły podstawowej i gimnazjum. Zapraszamy dzieci z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego z:
- upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim,
- upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym lub znacznym,
- autyzmem, w tym z zespołem Aspergera,
- niepełnosprawnościami sprzężonymi.

Istnieje możliwość otwarcia klasy „0” dla dzieci 6 - letnich.

Pliki do pobrania - PODANIE O PRZYJĘCIE DZIECKA

logo
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2012/13
28 czerwca 2013 roku wręczeniem świadectw, nagród i dyplomów zakończył się kolejny rok nauki. Uroczystość rozpoczęli uczniowie klas IV, V i VI harcerskim przedstawieniem, w którym zachęcali nas do letnich wędrówek po Polsce. Wszyscy bardzo cieszyli się z rozpoczynających się wakacji.
wakacje wakacje
POLONEZA CZAS ZACZĄĆ
.... czyli bal gimnazjalny klas trzecich. 20 czerwca 2013 roku od zatańczenie poloneza rozpoczęła się ostatnia wspólna zabawa uczniów kończących naukę w gimnazjum, ich rodziców, kolegów oraz nauczycieli. Przy dyskotekowych rytmach wszyscy świetnie się bawili, wspominając wspólnie spędzone lata.
bal bal
CO WIEMY O WARSZAWSKICH LEGENDACH
Cała społeczność szkolna spotkała się 12 czerwca 2013 roku na podsumowaniu projektu " Świat legend warszawskich i ich współczesne tropy w stolicy". Plan dnia był bardzo urozmaicony, najpierw odbyło się przedstawienie szkolnego teatrzyku pt. "Bazyliszek", następnie odbył się pokaz walk rycerskich w wykonaniu uczniów oraz konkurs wiedzy o warszawskich legendach. Dodatkowo klasy podzielone na zespoły przygotowały i wystawiły krótkie scenki związane z tematyką projektu.
Tego dnia odbyło się także rozstrzygnięcie wszystkich konkursów przeprowadzonych w ramach półrocznego projektu WIE - konkursu plastycznego "Bohaterowie legend warszawskich", konkursu rzeźby "Warszawska Syrenka", konkursu wiedzy o Syrenkach warszawskich. Na zwycięzców czekały oczywiście atrakcyjne nagrody (galeria zdjęć).
bazyliszek bazyliszek
MĄDRZE ŻYJEMY - LUDZI RATUJEMY - W KONKURSIE STARTUJEMY
29 maja 2013 roku w naszej szkole odbył się międzyszkolny konkurs wiedzy i umiejętności dla uczestników projekty "Jak mądrze o siebie dbać i innych ratować". W zmaganiach uczestniczyły drużyny z sześciu warszawskich gimnazjów, a naszą placówkę reprezentowali: Weronika O., Damian R., Grzegorz D., Mariusz M.. Po wykonaniu 10 zadań z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, prawidłowego odżywiania się oraz profilaktyki uzależnień ogłoszono wyniki rywalizacji.
I miejsce - Elektoralna (61 punktów), II miejsce - Szczęśliwicka (56 punktów), III miejsce - Paska (55 punktów), IV miejsce - Weterynaryjna (50 punktów), V miejsce - Bartnicza (48 punktów), VI miejsce - Różana (47 punktów).
Każda drużyna otrzymała turystyczną apteczkę pierwszej pomocy oraz książkę kucharską. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego. (galeria zdjęć)
Nieocenioną pomocą podczas konkursu byli studenci APS, którzy bardzo aktywnie włączyli się w przebieg imprezy. Serdecznie dziękujemy!
WIE WIE
MUZYCZNY LABIRYNT
22 maja 2013 roku po raz drugi na zaproszenie Fundacji „Muzyka jest dla wszystkich” uczestniczyliśmy w warsztatach artystycznych, które odbywały się w siedzibie Orkiestry Sinfonia Varsovia. Uczniowie podzieleni na grupy pod kierunkiem animatorów wykonywali zadania z różnych dziedzin sztuki. Z informacji uzyskanych przez dzieci wiemy, że najbardziej podobały im się zajęcia z instrumentami muzycznymi ("Dźwiękolub"), taneczne ("Tancerz Ole!") oraz praca nad nagrywaniem dźwięku ("Kreator Dźwięku").
To był niesamowity dzień, który przeniósł nas w magiczną i fascynującą krainę sztuki. Z niecierpliwością czekamy na kolejne projekty (galeria zdjęć).
labirynt labirynt
SPARTAKIADA "Z WIOSNĄ PO ZDROWIE"
W dniach 15-16 maja 2013 roku tym razem w Działdowie odbyła się IX Spartakiada "Z wiosną po zdrowie". Naszą szkołę reprezentowali: Klaudia B., Oliwia O., Kamil G., Michał Sz., Partyk K., Piotr W..
Przy sprzyjającej pogodzie zawody odbywały się na miejskim stadionie. Tym razem zawodnicy zmierzyli się w wielu konkurencjach, spośród których najbardziej podobały się im: pakowanie plecaka, wakacyjny strój, wyścig z jajkiem.
Po zmaganiach sportowych i krótkim odpoczynku nadeszła pora na część artystyczno - integracyjną: przedstawienie teatralne, kręgle, zabawy przy muzyce.
Jak co roku wróciliśmy szczęśliwi, opaleni, z medalami i nagrodami. Uczniowie już pytają o przyszłoroczny wyjazd, a my tymczasem zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.
zawody zawody
MĄDRZE ŻYJEMY - LUDZI RATUJEMY
8 maja 2013 roku w naszej placówce odbyły sie warsztaty dla reprezentacji szkół biorących udział w projekcie WIE "Jak mądrze o siebie dbać i ludzi ratować". W trakcie spotkania ratownik PCK przeprowadził szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a następnie chętni uczestnicy mogli przećwiczyć omówione procedury postępowania. W drugiej części warsztatów gimnazjaliści pogłębili wiedzę z zakresu profilaktyki uzależnień i prawidłowego odżywiania się.
Udział w szkoleniu był przygotowaniem do mającego odbyć się 29 maja 2013 roku międzyszkolnego konkursu "Jak mądrze o siebie dbać i ludzi ratować".
pck owoce pck
HARCERSKI JUBILEUSZ
W dniach 22 - 23 kwietnia 2013 roku na terenie szkoły odbył się jubileuszowy Przegląd Twórczości Artystycznej Drużyn Nieprzetartego Szlaku. W związku z obchodzonym 55-leciem powstania drużyn NS w ZHP spotkaniu towarzyszyło hasło "55".
Pierwszego dnia oceniane były prace plastyczne, majsterki, kroniki i proporce zgłoszone do konkursu. Następnego dnia prezentowane były występy teatralne, taneczne oraz wokalno - muzyczne.
Naszą szkolną 425 WDH reprezentował zespół wokalno - muzyczny "Śpiewograjki", który zaśpiewał trzy piosenki harcerskie i turystyczne: " Nieprzetarty szlak", "Mam czas" i "Zielony pociąg".
Podsumowanie przeglądu odbędzie sie 4 czerwca 2013 roku w "Sali pod Kopułą" w budynku Ministerstwa Gospodarki, wtedy też wręczone zostaną nagrody.
harcerz śpiewograjki gitara
SPRAWDZIAN I EGZAMINY
Sprawdzian w klasie VI SP odbędzie się 4 kwietnia 2013 roku o godzinie 9.00 w sali 43.
Egzaminy klas III Gimn. odbędą się 23, 24, 25 kwietnia 2013 roku o godzinie 9.00 w salach:
48 (klasa IIIb) i 46 (klasa IIIa).
Obowiązuje strój galowy. Do szkoły uczniowie przychodzą na godzinę 8.30.
FESTYN WIOSENNY
Tegoroczne przywitanie wiosny zorganizowała Fundacja Pożywienie - Darem Serca (20.03.2013r.). Ten
dzień spędziliśmy na dobrej zabawie w towarzystwie Czerwonego Kapturka, wilka, babci, a także klauna. Prowadzący przygotowali wiele ciekawych konkurencji, słodki poczęstunek oraz wielkanocne paczki dla każdego ucznia. Jedną z atrakcji był także występ przedstawicieli społeczności czeczeńskiej mieszkającej w stolicy.
Serdecznie dziękujemy fundacji za przygotowanie kolejnego już festynu oraz wieloletnie wspieranie akcji Zima/Lato w Mieście w naszej szkole.
Następnego dnia wiosnę przywitaliśmy poezją w wykonaniu naszych uczniów z koła polonistycznego. Przedstawili oni kilka scenek do wierszy J. Brzechwy i L. Kerna: "Żuraw i czapla", "Żuk", "Zakochana żaba", "Hipopotam". Wszyscy aktorzy świetnie się spisali, a publiczność nagrodziła występ gromkimi brawami. (galeria zdjęć).
wiosna wiosna

WIZYTY W PIZZERII

Historię i różne smaki pizzy mogliśmy poznać dzięki uprzejmości pizzerii Dominium, która już kolejny raz zaprosiła naszych uczniów na pokaz przygotowywania i degustację włoskiego specjału. Ta sama pizzeria dostarcza nieodpłatnie pizzę na różne szkolne imprezy, za co bardzo dziękujemy.

pizza
pizza pizza
PIŁKA NOŻNA - ZAWODY SPORTOWE

1 marca 2013 roku na Hali Siennicka nasi uczniowie wzięli udział w Międzyszkolnym Turnieju Piłki Nożnej. Było to przygotowanie do Wojewódzkiego Turnieju Halowej Piłki Nożnej (12 marca 2013 r.), podczas którego zajęliśmy III miejsce.
13 marca 2013 roku wzięliśmy udział w Międzyszkolnym Turnieju Piłki Nożnej Halowej w Grodzisku Mazowieckim. Dzięki wspaniałej grze całej naszej drużyny udało się wywalczyć I miejsce. Sebrstian P. został wybrany przez trenerów najlepszym bramkarzem turnieju, a Mateusz T. zdobył tytuł Króla Strzelców.

BOCCIA - ZAWODY SPORTOWE
19 lutego 2013 roku w naszej szkole odbyły się eliminacje do międzyszkolnych zawodów w boccia. W turnieju wzięły udział szkolne drużyny z klas: Vc, Ic, IIc, IIIc oraz rodzice i wychowawczynie. Rywalizacja przebiegała w atmosferze fair play. Zwycięska drużyna otrzymała "Puchar Dyrektora Szkoły".
Najlepsi zawodnicy tej rywalizacji 5 marca 2013 roku reprezentowali szkołę podczas Międzyszkolnego Drużynowego Turnieju Boccia. W zawodach brało udział pięć drużyn, my wywalczyliśmy trzecie miejsce.(galeria zdjęć)
boccia boccia
BAL KARNAWAŁOWY
Tegoroczny bal karnawałowy przeniósł nas w świat warszawskich legend. W rytmie średniowiecznej muzyki bawili się książęta i księżniczki, rycerze i damy dworu, syreny i złote kaczki. Samorząd Szkolny przygotował ciekawe konkursy z nagrodami. Kolejny raz do karnawałowej zabawy przyłączyły się dzieci z przedszkola integracyjnego przy ul. Siennickiej.
bal bal
ZIMA W MIEŚCIE 2013
Zapraszamy do udziału w akcji "Zima w Mieście 2013" na terenie naszej szkoły w terminie
28.01 - 08.02.2013r. Opłata za wyżywienie wynosi 5zł dziennie, czyli 25zł za jeden tydzień pobytu na zajęciach (50zł za dwa tygodnie). Opłata nie podlega zwrotowi, jeśli podczas trwania akcji dziecko zrezygnuje z udziału w zajęciach. Planowane atrakcje: kręgle, kino, basen, łyżwy, zajęcia sportowe, komputerowe i plastyczne. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy w sekretariacie szkoły.
zima zima zima zima zima
ZEBRANIE SEMESTRALNE
W środę, 23 stycznia 2013r. o godz. 17.00 odbędzie się zebranie z Rodzicami. Omówione zostaną oceny semestralne z poszczególnych przedmiotów oraz z zachowania. Podane będą szczegółowe informacje dotyczące akcji "Zima w mieście 2013" organizowanej na terenie naszej placówki.
SPOTKANIE WIGILIJNE
W środę, 19 grudnia 2012r. uczniowie, rodzice, nauczyciele, wszyscy pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście uczestniczyli w wigilijnym spotkaniu. W bożonarodzeniowy nastrój wprowadziły nas jasełka i wspólne kolędowanie. Przy pięknie udekorowanych i bogato zastawionych stołach składaliśmy sobie życzenia i dzieliliśmy się opłatkiem (galeria zdjęć).
wigilia wigilia
ZEBRANIE Z RODZICAMI
W środę, 12 grudnia 2012r. o godz. 17.00 odbędzie się zebranie z Rodzicami, na którym przedstawione będą propozycje ocen semestralnych oraz zagrożenia nieklasyfikacją z poszczególnych przedmiotów. Omawiana również będzie kwestia przygotowania klasowych spotkań wigilijnych.

PSIA GWIAZDKA 2012

Przez cały listopad w szkole odbywała się zbiórka darów dla Schroniska na Paluchu. Uczniowie przynosili karmy, koce, ręczniki, zabawki. Największe zaangażowanie wykazała klasa VI SP.

pies
DZIĘKUJĘ - NIE PALĘ
Na przełomie listopada i grudnia Samorząd Szkolny prowadził akcje mające na celu pokazanie negatywnych skutków palenia papierosów. 26 listopada 2012r. odbył się apel podczas którego nauczyciele z uczniami przedstawili krótką inscenizację o tematyce antynikotynowej oraz prezentację multimedialną o wpływie palenia papierosów na ludzki organizm. 10 grudnia 2012r. podczas kolejnego spotkania każda klasa zaprezentowała wykonany plakat oraz przygotowane hasła o tematyce antynikotynowej. Prace uczniów można oglądać w holu szkoły (galeria zdjęć).
nikotyna nikotyna
DZIEŃ OTWARTY
W środę, 21 października 2012 roku, zapraszamy Rodziców na spotkanie z wychowawcami i nauczycielami. Czekamy na Państwa wyjątkowo od godziny 18.00
AFRYKAŃSKIE OPOWIEŚCI
W cudowny świat muzyki etnicznej i wyobraźni zabrali nas artyści ze Stowarzyszenia Grupa Studnia O., którzy 14 października 2012 roku odwiedzili naszą szkołę. Uczniowie wysłuchali niezwykłych opowieści, dla których tłem była muzyka wykonywana na ciekawych, afrykańskich instrumentach.
Afryka Afryka
CO UCZNIOWIE WIEDZĄ O ZDROWIU?
Mogliśmy to sprawdzić podczas turnieju wiedzy i sprawności, który odbył się 30 października 2012 roku w zespole szkół przy ulicy Elektoralnej. Szkolna reprezentacja zajmując pierwsze miejsce udowodniła, że prawdziwe jest powiedzenie "W zdrowym ciele, zdrowy duch" (galeria zdjęć).
zawody zawody
PASOWANIE NA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ
17 października 2012 roku życzenia i kwiaty z okazji swojego święta otrzymali wszyscy nauczyciele. Był to też wyjątkowy dzień dla gromadki pierwszaków, którzy oficjalnie zostali włączeni do społeczności szkolnej. Gratulujemy i życzymy sukcesów w nauce.
pasowanie pasowanie
HARCERSKIE SPOTKANIA
4 października 2012r. szkolna drużyna wzięła udział w inauguracji roku harcerskiego 2012/2013 w Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Helenowie. Imprezę rozpoczęto uroczystym apelem, następnie przeprowadzono grę terenową. Ogłoszono również wyniki trwającego w ubiegłym roku współzawodnictwa drużyn Nieprzetartego Szlaku. Nasi harcerze zdobyli w nim I miejsce, w nagrodę otrzymali aparat fotograficzny. Spotkanie zakończono słodkim poczęstunkiem.
harcerze
OD ZIARENKA DO BOCHENKA - CIĄG DALSZY
W bieżącym roku szkolnym zakończymy realizację projektu ekologicznego pt. "Od ziarenka do bochenka". 3 października 2012 roku uczniowie pojechali do SGGW, gdzie na Wydziale Agronomii odbyły się warsztaty pod kierunkiem pani inżynier Elżbiety Owczarek. Uczestnicy poznali kolejny etap prac - młócenie i mielenie ziarna na mąkę (galeria zdjęć).
sggw sggw
ZAWODY PIŁKARSKIE

W dniu 14 września 2012 roku w zespole szkół przy ul. Różanej odbył się Turniej Piłki Nożnej Szkół Specjalnych z rejonu warszawskiego. Do zawodów przystąpiło aż dziewięć placówek. Po ciekawych meczach rozegranych w bardzo dobrym stylu nasza drużyna zajęła II miejsce.
Uczeń klasy IIIb gimnajum, Sebastan D. został wybrany do mazowieckiej reprezentacji na Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej, które odbyły się w Krakowie.

zawody zawody
SPRZĄTANIE ŚWIATA
Jak co roku we wrześniu uczniowie włączyli się w ogólnopolską akcję "Sprzątanie Świata". Klasy młodsze zadbały o porządek na terenie wokół szkoły, natomiast gimnazjaliści pojechali sprzątać las w Wesołej (galeria zdjęć).
sprzątanie sprzątanie
 
WIADOMOŚCI Z LAT POPRZEDNICH
Powrót na górę
zss nr 91
   
91
Leszek Wojnarowski media © 2007-2014 INTERNETowe SERWIS STUDIO